Atrakcyjne sposoby na zaplanowanie sypialni

podwójne łóżko
Aby mieć zdrowie i powodzenie, trzeba robić właściwe rzeczy w odpowiednim miejscu i stosownym czasie – to stare powiedzenie, którym posługują się Chińczycy. Tak właśnie jest ze spaniem. Od tego czy dobrze wypoczęliśmy, zależy cały dzień.

Sypialnia to pokój szczególny nie tylko dlatego , iż przesypiamy w niej jedną trzecią życia. Warta uwagi jest chociażby strona świata na którą wychodzą okna. Pamiętajmy więc aby do spania w domu decydować się na miejsce zaciszne, słabo nasłonecznione i znajdujące się z dala od hałaśliwego wejścia.

w sypialni
Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Wskazane strony to północna i zachodnia, o ile oczywiście nie biegnie tuż obok głośna ulica. Okna od wschodu to zapewnienie wczesnej pobudki. Nie jest to najlepsze rozwiązanie szczególnie dla domowników energicznych i zapracowanych.

Natomiast od południa – sypialnia nagrzewa się cały dzień, więc wieczorem jest w niej duszno. Niełatwo więc zasnąć w niej i wypocząć.

Łóżka nie stawiamy obojętnie w jakim miejscu. Śpiąc, powinniśmy czuć się komfortowo, z racji czego montowanie półek nad naszymi głowami nie jest dobrym pomysłem. Wybierzmy szafki poboczne, które sprawią, że przestrzeń obok łóżka stanie się o wiele bardziej przytulna i „otuli nas swymi ramionami”.

duża sypialnia
Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com

Który model łóżka (ciekawa propozycja na stronie wybrać? Taki, który będzie tworzył spójną całość z resztą pokoju. Wszystko zależy od naszych upodobań. Jeśli lubimy styl „wiejski” możemy pokusić się o łóżka drewniane lub kute. Pamiętajmy, że to tkaniny „ubierają” wnętrza, więc w połączeniu z pościelą w kwiaty czy kratę, łóżko będzie wyglądało znakomicie.

Niezwykły nastrój w sypialni wyczarujemy przy pomocy kilku niedużych lampek stojących czy kinkietów. Otoczmy się ulubionymi przedmiotami, np. rodzinnymi fotografiami, a sypialnia będzie przyjemna i nastrojowa.

W sytuacji gdy źle czujemy się w towarzystwie koronkowych firan i wyszywanych poszewek wybierzmy minimalizm. Przejawia się on stonowanymi kolorami, prostymi meblami i znikomą ilością dodatków. Planując pokój, najlepiej ograniczyć wyposażenie do minimum. Meble powinny mieć prostą formę i modernistyczny kształt, więc komody z rysunkiem słojów nie zdadzą egzaminu.

Musimy też zadbać w pokoju sypialnianym o nastrojowe światło. Pomieszczenie stanie się bardziej kameralne, a w takim zakątku dużo łatwiej się zrelaksować i odpocząć po trudach dnia codziennego.