Czemu należy używać oświetlenie energooszczędne

oświetlenie ledowe
Prawidłowo dostosowane światło potrafi zdziałać wiele, nietrafione przyniesie odwrotny skutek. I nie ma różnicy czy jest to prywatna posesja, park czy ulica w mieście. Światło ma nas prowadzić, wskazywać drogę, zapewniać bezpieczeństwo, natomiast rachunek za energię nie powinien powodować szybszego bicia serca. A to wcale nie jest takie proste… Chyba, że polubimy lampy ledowe. Oświetlenie led, choć znalazło miejsce na sklepowych półkach stosunkowo niedawno, szturmem zdobyło popularność zważywszy na swe największe zalety – bardzo dużą sprawność (co przekłada się na oszczędności) i trwałość.

światlo
Autor: Skoff
Źródło: Skoff
Polska należy do nielicznych z krajów UE, gdzie cena za prąd znacznie przekracza możliwości większości mieszkańców. Weźmy zatem pod uwagę, iż lampy ledowe nie potrzebują zbyt dużej ilość prądu przy włączeniu. Nie ma miejsca tzw „uderzenie prądu”. Inaczej niż w przypadku świetlówek kompaktowych, częste włączanie i wyłączanie nie skraca ich żywotności. Diody LED nie gasną raptownie, lecz etapowo tracą swą moc. Kiedy zaobserwujemy ich przygasanie, będziemy mieli jeszcze mnóstwo czasu na kupno nowego oświetlenia. Ważne przy wyborze źródła światła jest bezpieczeństwo – przeczytaj na stronie na softled.pl.

Oświetlenie LED nie rozgrzewa się nawet po bardzo długim czasie świecenia. Nie ma możliwości zaprószenia pożaru, co jest szczególnie przydatne przy wyborze bożonarodzeniowych lampek. Mając zamiar udekorować
światło
Autor: Jamie McCaffrey
Źródło: http://www.flickr.com

ogród do tej pory musieliśmy uwzględnić, iż oświetlenie zewnętrzne będzie wystawione na uszkodzenia w wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wiatr i mróz nie są sprzymierzeńcami elektroniki, jednak diody led charakteryzują się bardzo dużą odpornością na uderzenia. W technologii led jest możliwe osiągnięcie każdego koloru światła. Mamy więc do dyspozycji szeroką paletę barw. Dzięki temu możemy wymyślać na posesji oryginalne, kolorowe dekoracje świetlne.

Czy zatem warto inwestować w oświetlenie LED? Owszem, jest to bardzo dobre posunięcie, albowiem ze statystyk wiemy, iż energooszczędność w przypadku oświetlenia LED to prawie 80% niższe rachunki za samo oświetlenie(żarówki ledowe w ofercie sklepu softled.pl).
Coraz większa ilość osób wybiera taki krok. Pojawiają się głosy, iż w roku 2020 wszyscy Polacy poznają uroki białego światła LED, a rachunki za prąd mogą zmaleć o nawet 25%.