Czy okres jesienny to faktycznie smutku czas dla naszego mieszkania? Wcale tak nie musi być, przecież to piękna pora roku

w salonie
Kiedy przychodzi jesień nasz dom i wnętrze ogarnia nieco inne światło, jesienne, zapowiadające zimę. Można poczuć to, gdy wychodzimy na dwór, i idziemy do pracy. Można poczuć to, gdy siedzimy w domu, a mrok ogarnia nas szybciej aniżeli jeszcze przed kilkoma tygodniami. Już nie ma odwrotu, nastaje jesień, więc należy jej czoła. Ale nie, walczyć tu nie będziemy, nie będziemy jej wyganiać, bo to nie ma sensu Uszanujmy to, że nadeszła i postarajmy się spożytkować ten czas.

moje mieszkanie - korytarz
Autor: Scott Jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Czas jesieni w domu może być niezwykle dobry. To czas, w którym zapada zmrok coraz szybciej, więc możemy być w domu i zrobić rzeczy, których nie zrobiliśmy w lecie. Możemy przecież generalnie posprzątać, a jednocześnie dokonać kilku napraw, na jakie nie mieliśmy wcześniej czasu ani ochoty. Nie jest ważne czy mieszkamy w małym czy większym domu, tak naprawdę wszędzie znajdą się zadania do wykonania, które odwlekamy do przodu (to się przyda: odpowiednie skrzynki budowlane).

Podobnie jak lato jest czasem najlepszym na aktywność, na wyjścia, spędzanie wakacji, tak jesień bardziej nadaje się na relaks lub spacery. Spożytkujmy czas jesieni na refleksję nad ważnymi dla nas kwestiami. Spójrzmy jak mija ten rok, co powinniśmy zrobić, jakie plany są przed nami. To bardzo dobre zobaczyć wstecz, co co się nam udało, a co nie udało. Jeśli wcześniej nie mieliśmy na to czasu, tak teraz przychodzi na to najlepszy czas. Jesień to także świetny czas na przygotowanie różnych przetworów, dzięki czemu będziemy mieli zapasy na zimę (to może się przydać: hermetyczne).

Na jesień dobre są gry planszowe. Nie ma to jak rodzinnie zasiąść przy stole i grać, a długie jesienne wieczory będą wtedy znacznie milsze i przyjemniejsze. Jesień to również wspaniały czas na odwiedzanie rodziny i przyjaciół, a także zaproszenie ich do siebie. Podczas, gdy w lato spędzaliśmy czas na zewnątrz przy grillu, tak jesienią najlepsze spotkania towarzyskie są w domach. Jesień to również czas dla naszej działki. Trzeba przygotować ją jak najlepiej do wiosny. Jeśli zostawimy ja w złym stanie na zimę, to na wiosnę będziemy mieli nie lada kłopot. Jeśli więc chcemy się nią cieszyć na wiosnę, powinniśmy się o niż zatroszczyć.