Czym są laminaty i jakie posiadają zastosowanie? Wartościowe wiadomości

panele
Laminaty to model tworzywa, które powstaje z połączenia dwóch rozlicznych materiałów. Materiały te mają rozliczne właściwości fizyczne, mechaniczne oraz technologiczne. Mieści się w nich zbrojenie, czyli materiał wzmacniający, jaki układa się w postaci warstw. Pomiędzy warstwami mieści się wypełnienie. Laminaty charakteryzują się nadzwyczaj wyśmienitymi właściwościami oraz parametrami technicznymi, między innymi są odporne na zabrudzenia oraz różne środki chemiczne. Do tego laminaty charakteryzują się idealną trwałością na warunki atmosferyczne, jest to też produkt naturalnego pochodzenia.

laminat
Autor: Herman
Źródło: http://www.flickr.com
Ma wysoką odporność mechaniczną i ogromnie dobrą twardość powierzchni. Laminaty posiadają dzisiaj niezwykle ogromne zastosowanie. Są używane do tworzenia podłóg, blatów kuchennych i wielu innych rzeczy.

Laminaty są tworzone w rozlicznych wersjach, takich jak wersja jednostronna, dwustronna, podłogowa (przeznaczona do produkcji podłóg laminowanych), elewacyjna (poświęcona do elewacji budynków), kompaktowa (poświęcona do tworzenia rozmaitych urządzeń sklepowych), standardowa (ofiarowana do oklejania płaskich nawierzchni), na postforming (używana do tworzenia parapetów i blatów), techniczna (stosowana jako materiał elektroizolacyjny), trudnozapalna (wykorzystywana w różnorodnego rodzaju budynkach użyteczności publicznej), iluminat (laminat świecący stosowany w wystroju wnętrz) i mnóstwo innych.

Jak więc widać laminat sporządzany jest w rozlicznych wersjach, jakie mają nadzwyczaj bogate, rozległe zastosowanie. Także struktura nawierzchni laminatu zdoła być nadzwyczaj zróżnicowana. Wyróżniamy strukturę matową, błyszczącą oraz perlistą, dodatkowo powierzchnia laminatu może mieć również strukturę drewna czy też skórki pomarańczy. Laminaty mają współcześnie masowe zastosowanie, w przyszłości prawdopodobnie będą wykorzystywane jeszcze do wielu innych, nowych rzeczy. To trwały, solidny produkt o doskonałych właściwościach.