Designerskie sofy brylują na salonach

sofa
Jakiś czas temu, mogliśmy usłyszeć w mediach, że przez przypadek natrafiono na zagubiony obraz Michała Anioła, Pietę z 1545 roku. Płótno warte 190 milionów funtów odkrył emerytowany amerykański pilot Martin Kober. Aż 27 lat dzieło było schowane za…sofą. Zdumiewające, obraz dawno już by się odnalazł, gdyby właściciel domu przeglądał wnętrzarskie gazety czy programy poświęcone projektowaniu wnętrz. Ponieważ to tam już od dawna informują nas, iż ulokowanie kanapy pod ściana jest niemodne. Może gdyby pan Kober zastosował się do tych wskazówek wcześniej dowiedziałby się o swym skarbie?

sofa
Autor: Futura
Źródło: www.novadecor.pl

Często w naszych salonach sofy znajdują się nie tam gdzie powinny – zwykle pod ścianą i to w dodatku w samotności. Czas na odmianę.

Po pierwsze, zmieńmy jej miejsce – jeśli pozwalają nam na to warunki mieszkaniowe, przestawmy sofę na tle okna lub w takim punkcie, w którym będziemy mogli spoglądać co się dzieje w kuchni czy holu. W dzisiejszych czasach kanapa to mebel, który dobrze prezentuje się z każdej strony. Nie szkodzi więc, że goście zobaczą jej „plecy” – designerskie modele naprawdę mają się czym pochwalić.

Pamiętajmy też, że sama sofa nie „zbuduje” wnętrza, potrzebuje towarzystwa w postaci stolików kawowych, bujnej roślinności czy designerskiej lampy. Nie zapominajmy też o poduszkach! Stawiają kropkę nad „i” całej stylizacji.

sofa
Autor: JADIK
Źródło: JADIK

Dzisiejsze kanapy bywają bardzo duże i wygodne. Projektanci sof mają pole do popisu: prościej tu zaprojektować kolejne udogodnienia, bo duży mebel więcej zmieści.. Na takim już nie tylko usiądziemy, lecz i wygodnie się wyśpimy. Designerskie sofy rozkładane (-> nowoczesne meble- oferta) pozwolą na chwile relaksu przed dobrym kinem, jednocześnie zapewniając dodatkowe miejsce do spania. Bo z współczesnymi sofami można zdziałać cuda: raz są łóżkiem, raz szezlągiem, układamy je jak puzzle.

Nowoczesne sofy modułowe zaskoczą nas swą funkcjonalnością. Należy stwierdzić, że nowoczesne sofy to nie tylko miejsce do siedzenia. Jak żaden inny mebel, mogą stanowić główną i jedyną ozdobę pomieszczenia. A nie lada to wyczyn, albowiem to właśnie w salonie najczęściej przebywamy. To tam odpoczywamy i tam omawiamy istotne tematy dotyczące naszego życia.

Ostatnia rada, do dzieła! Przesuwamy kanapy i szukamy skarbów!