Dlaczego lepiej jest wypiekać w formach silikonowych

muffinki
Formy silikonowe, już od paru lat mają powodzenie w naszych kuchniach. Na sam ich widok natychmiast nabieramy ochoty na wypieki. Gdy na nie spojrzeć przywodzą na myśl gumę, tymczasem powstały z giętkiego i plastycznego silikonu. Ich odmienność polega na tym, że rozgrzana guma wydziela niemiły zapach, z kolei silikon jest bezwonny i bezzapachowy. Jest niezagrażający zdrowiu, gdyż nie wchodzi w reakcje chemiczne ze związkami zawartymi w żywności.

formy do muffinów
Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Formy silikonowe (dowiedz się czy są w promocji aktualnie: ) w momencie pojawienia się na rynku kulinarnym błyskawicznie wyparły blachy, naczynia ceramiczne albo naczynia ze szkła bowiem są bardziej uniwersalne tym samym mając więcej zastosowań.

By obejrzeć następne bardzo zajmujące detale powiązane z opisanym tutaj wątkiem, z pewnością przyda Ci się moja witryna. Więc wejdź w podany link.

Unikalne foremki z silikonu znajdą swoją rolę w każdej kuchni i przy każdej okazji. Kiedy chcemy upiec tort na szczególną okazję wspaniale sprawdzi się tortownica silikonowa, gdyż wypiek błyskawicznie i sprawnie odejdzie od formy, bez zmiany kształtu. Natomiast większa forma o wyglądzie kwiatu róży, zalana galaretką z malinami stanie się pysznym deserem na dziecięcym przyjęciu. Formy wyrabiane są w wszelakich kształtach, stąd też przygotujemy wypieki w kształcie misia, serduszka czy auta.

muffiny
Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Muffiny, które zachwyciły polskie panie domu swym smakiem i krótkim czasem przygotowania, wręcz stworzone są do silikonowych form! Foremki z silikonu zagwarantują nam, że pieczenie stanie się wielką przyjemnością.

W odróżnieniu do blach, ceramiki i szkła, silikonowe foremki na ogół mają dekoracyjny kształt i cieszą oczy kolorem, mogą dzięki temu tworzyć interesujący, nietypowy element dekoracyjny naszej kuchni. Formy silikonowe przez swą wielofunkcyjność, doskonale nadają się do niskich jak i wysokich temperatur – wychodzą bez szwanku przy -60oC do +230oC .

Nie jest im straszny tzw. szok termiczny. Wytrzymują gwałtowne zmiany temperatur (po wyjęciu z zamrażalnika można umieścić formę bezpośrednio w piekarniku). Dlatego często używane są do domowej produkcji kostek lodu, które wyglądają rewelacyjnie, poza tym forma jest wielokrotnego użytku. Z powodzeniem nadają się do piekarników, lodówek, kuchenek mikrofalowych jak również mycia w zmywarkach.

Zaintrygował Cię prezentowany materiał? Jeśli tak, to użyj źródła (http://www.dywanydoprzedszkola.pl/), aby poznać większą ilość tego typu informacji. Bez wahania kliknij więc ten link!

Gromadzone w pudełkach, szufladach, zwinięte – momentalnie odzyskują swój kształt, więc będą więc mile widziane w niewielkich kuchniach.