Tag Archive: Energia

Energia

Czemu należy używać oświetlenie energooszczędne

oświetlenie ledowe
Dobrze dobrane światło potrafi zdziałać wiele, nietrafione przyniesie odwrotny skutek. I nie ma różnicy czy jest to dom, park czy miejska ulica. Światło ma nas prowadzić, wskazywać drogę, uspokajać, zaś rachunek za energię nie powinien powodować palpitacji serca. A to wcale nie jest takie proste… Pod warunkiem, że polubimy lampy ledowe. Oświetlenie led, choć pojawiło się na rynku stosunkowo niedawno, szturmem zdobyło popularność ze względu na swe największe zalety – bardzo dużą sprawność (co przekłada się na oszczędności) i odporność na uszkodzenia.

Różne typy źródeł światła przydające się w każdym domu

lampka
Odpowiednie oświetlenie w miejscu zamieszkania jest elementem niezwykle istotnym. Światło umożliwia wykonywanie codziennych czynności także po zmroku. Nieodpowiednie światło może doprowadzić do wad wzroku przykładowo w czasie czytania, więc należy do tego przywiązywać dużą wagę. Urządzenia oświetleniowe, jakie wykorzystuje się w mieszkaniach pełnią zarówno rolę praktyczną, jak i estetyczną.

Jakimi cechami odznacza się szkło antyrefleksyjne i czemu dobrze jest się na nie zdecydować?

Powierzchnia szklana
Kiedy kupujemy szkło musimy koniecznie pamiętać, aby było ono rzeczywiście mocne. Takim rodzajem jest szkło antyrefleksyjne. Bardzo popularne są szkła hartowane o grubości 2 milimetrów, na które została naniesiona powłoka antyrefleksyjna. Tego typu nanoszenie odbywa się w formie modyfikacji jego składu lub odpowiedniej obróbki powierzchni.