Fototapeta uwydatnia styl w mieszkaniu

dania
Fototapeta przeżywa drugą młodość. Takie ozdoby ścian były trendy w latach 80-tych a także 90-tych. I aktualnie wracają. Jak za pomocą fototapety podkreślić charakter wnętrza?

fototapeta w kuchni
Autor: Jun Ye
Źródło: http://www.flickr.com
Moda na fototapety zaczęła się w naszej ojczyźnie w czasach transformacji ustrojowej. Wynikała z chęci ucieczki przed bezbarwną realnością. zdjęcia pejzażów, lasów czy też łąk ozdabiały ściany wnętrz. To wówczas w zestawieniu z niską jakością materiałów stanowiło synonim badziewia, bezguścia. Złą sławę fototapety „odkręcili” jednak właściciele loftów. Trend wrócił do łask. Trend sprzed lat współcześnie podyktowany jest między innymi modą na to, co było. To nie jest wyłączny powód, przez który fototapety zdobyły ponownie na popularności. Powszechne jest bowiem dążenie rodaków do wyróżnienia się, zaakcentowania nieszablonowości.
dania
Autor: FolsomNatural
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapety to błyskawiczny sposób na nadanie pomieszczeniu szczególnego stylu, odświeżenie Wnętrza. Tematyka dekoracji jest różna – poczynając od architektury miast, poprzez naturę, a na zdjęciach własnego autorstwa dopełniając. Motywami, które przeważnie wybierane są przez klientów, są krajobrazy, zarówno te z widokiem na morze, a więc bardzo klasyczne, jak także krajobrazy miejskie. Widoki miast, na przykład Paryża albo Londynu, z ich charakterystycznymi miejscami. Podczas wyboru należy kierować się funkcją pomieszczenia. Inny motyw wyselekcjonujemy do pokoju malucha, inny do pokoju dziennego, biura.

Coraz częściej napotykana jest fototapeta w kuchni jak też toalecie, zatem w miejscach dotychczas wykluczonych. Fototapety kuchenne to przykładowo barwne akcenty, takie jak owoce oraz warzywa.