Fototapety w kuchni – wprowadzenie postępu awangardowości i żywiołowości do zdobienia.

Fototapeta
Kuchnia powinna być miejscem optymistycznym, pełnym blasku i dobrej energii. Miejscem, gdzie zawsze gości wyobraźnia, radość i kreatywna siła twórcza. Fototapety do kuchni sprawdzają się w każdej kategorii miejsca. Kolory, wymowne kształty, orzeźwienie i rześkość to jedne z niewielu korzyści jakie może wnieść ten coraz bardziej rozpowszechniony wstawka. Jeśli posiadasz kuchnię w wzorcowym wykonaniu to nie oznacza, że idea na fototapety do kuchni może wydawać się nielogiczny.

Kuchnia minimalistyczna, wizualizacja 3d
Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/
Nic bardziej mylnego, to dzięki temu dodatkowi można sprawić, że pomieszczenie stanie się bardziej zróżnicowane i przyciągające. Wzory owocowe, kwiatowe, ilustracje jedzenia czy motywy abstrakcyjne – to jedne z wielu pomysłów na pomysłową fototapetę w twojej pomieszczeniu. Nie musisz wydawać nie wiadomo ile pieniędzy na dodatek, który może zdziałać cuda w twoim wnętrzu. Teraz wyobraźmy sobie w naszej powierzchni soczystą limonkę bądź też plastry miodu. Czyż nie wygląda pysznie? To nie jedyna dobra strona fototapety. Dodatek ten sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej szerokie. Miejsce takie jak kuchnia trzeba umieć „doprawić” nutką fantazji. Możemy to zrobić z użyciem najtrwalszego obecnie materiału czyli fototapety winylowej, laminowanej.

Najlepiej sprawdza się ona w instalacji miedzy półkami, a blatem. Warto dodać, że jest ona wykonana z materiału, który przepuszcza parę wodną, dzięki czemu ściany są w stanie oddychać. Coraz częściej do kuchni wybierane są fototapety 3D. Jest to odważny i twórczy krok, jednakże jest w stanie ona urzec wnętrze i dodać wymownego smaku. rozpowszechnione są też papierowe fototapety pokryte laminatem, który chroni je przed ubrudzeniami i zniszczeniami. Są one odporne na wodę dlatego też zmoczenie ich nawet pod bieżąca wodą jest nieszkodliwe dla tego typu tapet. Mając małe dzieci wiemy co oznacza rysowanie pisakami na ścianach.

W tej sytuacji nie musimy się obawiać, gdyż są odporne na wycieranie ściereczką na sucho jak i na mokro przy użyciu silnych detergentów jak na przykład wybielacz. Wspomniany laminat zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi i cieplnymi zaś środki którymi są drukowane są bezpieczne dla człowieka. Jeżeli jednak zdecydujemy się na umieszczenie fototapety w kuchni należy wiedzieć jak o nią zadbać i czyścić, aby służyła nam przez długie lata.

Należy pamiętać, aby nie czyścić dekoracji proszkiem do prania czy też płynem do naczyń, bo mogłoby to spowodować uszkodzenie wierzchniej partii laminatu. Możemy więc przeczyszczać je środkami do tego przeznaczonymi lub wodą z mydłem. Zauważmy jak w łatwy sposób wprowadzić i dzięki tej niezwykłej wystroju możemy odmienić miejsce naszej pomieszczenia. Nie musimy wydawać dużej ilości pieniędzy, liczy się dobry pomysł, który przy dobrym planowaniu, może przynieść ciekawe rezultaty.