Interesuje cię oświetlenie do domu? Dowiedz się, na co zwracać uwagę, wybierając określone produkty oświetleniowe

Oświetlenie
Urządzanie domu to twoja pasja? Z zapałem wertujesz wszystkie najnowsze gazetki dekoratorskie, chodzisz po sklepach oraz oglądasz programy telewizyjne, w których dowiadujesz się interesujących informacji co do aktualnych tendencji w aranżacji?

loft
Autor: creative location
Źródło: http://www.flickr.com/
Wobec tego zapewne dobrze wiesz, że na charakter całego wnętrza nie mają wpływu jedynie barwy na ścianach oraz meble, ale także oświetlenie, które – właściwie dopasowane – może nadać wyczekiwanego klimatu. Z tej racji dobrze jest zorientować się, jakie produkty możemy wybrać, by być zadowolonym.

Pierwszym krokiem jest zastanowienie się nad rozmieszczeniem oświetlenia. Musimy dokładnie zastanowić się, w których miejscach wymagamy mocniejszego światła, w których natomiast wystarczy wyłącznie lekki półmrok, nie psujący atmosfery. Najintensywniejsze lampy najczęściej konieczne są w kuchni ponad blatem, nad którym sporządzamy posiłki. W przeciwnym wypadku krojenie nożem nie będzie bezpieczne i wkrótce wykupimy wszystkie plastry z apteki. Więcej na .

Kolejnym elementem jest wybór określonych lamp. Co mamy do wyboru? Rzecz jasna lampy wiszące, które zazwyczaj zawieszamy na środku sufitu gdzie mają za zadanie rozjaśniać cały pokój. Kinkiety stanowią oświetlenie dodatkowe, stojące lampy natomiast są przydatne np. do czytania książek. Ostatnie – lampy podłogowe (galeria lamp podłogowych) – nade wszystko pełnią rolę dekoracyjną, a więc mają odpowiednio wyglądać. Każdy rodzaj lampy może też być wykonany z różnych rodzajów materiałów, które najlepiej jest dostosować do innych dodatków znajdujących się w danym pokoju. Na koniec nie można zapomnieć o żarówkach, gdyż to od nich w głównej mierze zależy moc światła (spójrz na poniższe lampy ogrodowe). W sprzedaży oferowane są zwyczajne żarówki elektryczne, bardzo dobrze wpływające na rachunki za światło, ale kosztowne w zakupie LED-y, tańsze oraz powszechne żarówki energooszczędne, żarówki halogenowe, jak również raczej coraz rzadziej używane już świetlówki.

Wybierając w ten sposób oświetlenie do domu niewątpliwie podejmiesz prawidłowe decyzje i niedługo będziesz cieszyć się jasnym, a równocześnie przytulnym mieszkaniem, do którego będziesz z utęsknieniem powracać. Dobrze jest zatroszczyć się o takie szczegóły, jak znakomicie dobrane lampy, aby życie w naszym gniazdku było faktycznie przyjemne oraz sprawiało, iż będziemy mieć świetny humor.