Jak oświetlenie może wpłynąć na nasz dobry humor, czyli parę słów o tym, że warto zainwestować w zakup pięknych lamp

lampa wisząca
Urządzanie mieszkalnych wnętrz jest prawdziwą rozrywką tak dla gospodarza, jak i dla jego żony, przy czym zazwyczaj panie wykazują większe zainteresowanie tego rodzaju czynnościami. O ile kupno meblościanki warto przedyskutować z drugą połówka, o tyle te mniej istotne elementy można nabyć na własną rękę. Chociaż są i tacy mężczyźni, którzy prowadzenie domu i jego urządzanie pozostawiają swoim narzeczonym.

żyrandol
Autor: Kes Lighting
Źródło: http://www.flickr.com

Tak czy inaczej, to raczej panie troszczą się o estetyczny wygląd domowych pokoi i to wcale nie oznacza jedynie codziennych porządków, czyli trzepania dywanów czy systematycznego czyszczenia szyb okiennych. Przecież wspomniana estetyka wyraża się nade wszystko w właściwym doborze poszczególnych mebli, a także innych elementów wystroju wnętrza, czyli kotar czy narzut na wersalki. Bardzo wiele zależy też od oświetlenia i z tej przyczyny spróbujemy pokrótce przeanalizować ten temat.

Stylowe lampki nocne będą świetnym uzupełnieniem wnętrza naszej alkowy. Tego typu lampki są najczęściej ustawiane na nakastlikach tuż obok łóżka małżeńskiego. I dzięki temu nocną porą można łatwo je zapalić, aby po ciemku nie szukać cichobiegów, kiedy trzeba np. wstać do łazienki. A dodatkowo takie stylowe lampki nocne mogą stać się wyszukaną dekoracją, jeżeli tylko są właściwie dobrane.

Z sypialni gospodarzy przenieśmy się teraz do łazienki. Chociaż do tego pomieszczenia zaglądamy tylko raz na jakiś czas w trakcie dnia, to i tutaj chcemy, żeby było ładnie. Nic zatem dziwnego w tym, że nawet oświetlenie nad lustro łazienkowe powinno być tym przedmiotem, którego zakup trzeba byłoby wpierw przemyśleć. Przecież każdy gospodarz pragnie starannie się wygolić, nawet wtedy, gdy za oknem robi się ciemno. A gospodyni musi przecież mieć dobre światło, żeby nałożyć make up.

żyrandol w pokoju
Autor: Ronald Sarayudej
Źródło: http://www.flickr.com

Gustownie urządzone wnętrze mieszkania bez wątpienia wpływa na nasz humor. Chodzi tylko o to, żeby ten humor był jak najlepszy. A poprawić go może przebywanie w zacisznych i ładnie urządzonych pomieszczeniach. Dlatego warto np. zmienić swoje przyzwyczajenia i przy okazji remontu wcielić w czyn zupełnie nowe pomysły. Dla przykładu, pomyśleć o tym, aby oświetlenie łazienkowe nad lustro zdobiło naszą toaletę – to rewelacyjna alternatywa dla kinkietów czy lamp montowanych na suficie. A w pokoju dziennym, gdzie przecież przebywamy, żeby odpocząć po pracy i obejrzeć film, nie powinno braknąć eleganckiej lampy. A w tej sytuacji żyrandole klasyczne byłyby chyba najlepszym rozwiązaniem.