Jak prezentuje się łazienka oraz ubikacja w nowocześnie wyposażonym domu i czym różnią się te pomieszczenia od tych, w której kąpały się nasze babcie

O ile sanitariaty umieszczone w miejscach, gdzie zwyczajowo przewijają się tłumy ludzi, najczęściej pozostawiają wiele do życzenia i raczej mało chętnie przekraczamy próg ogólnodostępnych ubikacji, o tyle korzystanie z domowej łazienki zwykle takich obiekcji nie wywołuje. Zresztą we własnym domu te pomieszczenia jesteśmy w stanie efektownie wyposażyć tak, aby kąpanie się było zajęciem jeszcze bardziej miłym i odstresowującym. Nawet prezencja armatury będzie mieć tutaj znaczenie, zatem niektórzy wybierają drogie krany, np. baterie Axor.

Bateria łazienkowa
Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Generalny remont łazienki bywa przeprowadzany zazwyczaj nie częściej niż raz na dekadę. Wszystko dlatego, że koszty takiej renowacji pozostają dosyć duże i nie każdego stać na tego rodzaju wydatki. A przy okazji pamiętajmy o tym, że skuwanie glazury poskutkuje bałaganem w caluśkim mieszkaniu, gdyż przy takim remoncie kurzy się najmocniej.Kto jednak zdecyduje się na odrestaurowanie łazienki, ten musi nabyć nową armaturę umywalkową. Niektórzy wybiorą baterie Axor, gdyż zależy im na gustownie wykonanych i trwałych elementach – sprawdź ofertę. Łazienka to takie pomieszczenie w domu, w których nieustannie panuje wysoka wilgotność powietrza, więc jeżeli armatura kabiny prysznicowe łódź nie będzie wytworzona z dobrej gatunkowej stali, to w przeciągu nawet sześciu miesięcy może zardzewieć. Chociaż cena zakupy niektórych elementów armatury przekracza kwotę 2 tysięcy, to, sądząc po dostępności tego towaru w sklepach internetowych, subiekci na brak klientów narzekać raczej nie muszą.

Nasze prababcie zażywały kąpieli w metalowych baliach, które w soboty wyciągano na środek izby. Tego rodzaju kąpiel była raczej obowiązkiem i z pewnością chwile spędzone w ciepłej wodzie nie były tak celebrowane, jak teraz. Kto jednakże nie chce albo nie może umieścić w swoich dwóch mieszkalnych łazienkach akrylowych wanien do zabudowy, ten zakupi brodziki Radaway i będzie w stanie kapać się pod prysznicem – więcej na stronie. Rzeczone brodziki są dostępne w rozmaitych kształtach, więc będą pasować praktycznie do każdej łazienki.

kliknij tutaj
Autor: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
A komu zależeć będzie poza tym na wygodzie korzystania z kabiny prysznicowej, ten nabędzie brodzik montowany bezpośrednio na terakocie podłogowej. A takie rozwiązanie staje się idealne dla tych, którzy mają trudności z poruszaniem się. Podsumowując, przy odnawianiu łazienki warto wydać trochę więcej monet, tak na armaturę, jak i na wyposażenie służące do kąpieli, bo tylko trwałe elementy wyposażenia będą służyć przez dekady.