Jak producenci praktycznych akcesoriów kuchennych pomagają gospodyniom w przygotowaniu jajecznych dań

kuchnia
Pewien czas temu dużo słyszało się o szkodliwości jaj, które tak czy owak, są źródłem cholesterolu. Panie, które odchudzają się i faceci z chorobami dolegliwościami sercowo-naczyniowymi muszą mieć się na baczności, aby sobie nie zaszkodzić. Jednakże nie taki diabeł straszny, bo jajka, pomimo tego że są wysokokaloryczne, to przecież zawierają bardzo dużo składników odżywczych i makroelementów potrzebnych do wzbogacenia codziennej diety. Najrozsądniej ugotować bądź usmażyć je na drugie śniadanie, gdyż dadzą energię na cały dzień.

Producenci różnego typu przyborów kuchennych proponują kobietom prowadzącym gospodarstwo i gotującym pyszne dania obiadowe wiele pożytecznych sprzętów. Jednym z nich na pewno bywa maszynka do gotowania jaj. Ta ciekawa maszyna pozwoli dwudziestoletniej gospodyni ugotować idealne jaja na twardo, które potem zostaną wrzucone do misy białego barszczu albo żurku na kiełbasie, a następnego dnia okażą się super dodatkiem do kanapek z sałatą i kiełbasą. A do krojenia gotowych jaj niezwykle przydatną będzie podręczna, bo mieszcząca się w ręku, krajalnica wykonana z plastiku i stalowych drucików. Dzięki niej otrzymamy idealnie pokrojone żółto-białe plastry. A do wykonania dobrze nam znanej jarzynowej sałatki świątecznej pomocne będzie też sitko, które pokroi zarówno jaja, jak i ziemniaki w pięknie prezentującą się kostkę.

Gotowanie jaj w metalowym garnku pomału odchodzi do lamusa – współcześnie foremka do gotowania jajek jest znakomitą alternatywą dla tradycji, którą oczywiście, należy szanować, ale czasami warto korzystać z nowatorskich rozwiązań, takich jak to: Garneczki. Z takiej foremki chyba ucieszą się nasze pociechy, gdyż ich drugie śniadanie z pewnością nie będzie takie zwyczajne. Szczególnie mamy niejadków będą zadowolone – żółtka po ugotowaniu mają kształt serduszek lub prostokątów, czym zachęcają maluchów do spożywania posiłków.

ugotowane jajka
Autor: Tarsmak
Źródło: Tarsmak
Foremka do gotowania jajek okaże się wspaniałym upominkiem dla gospodyni, która nie będzie już musiała obierać jaj ze skorupek po wyjęciu ich z wrzątku. Kolejnym gadżetem wartym polecenia są dziurkacze do jajek. Jeśli któraś z pań preferuje w typowy sposób gotować jaja, to teraz nie musi sypać szczypty soli do wody, aby zapobiec pękaniu skorupki. Szczególnie przed Wielkanocą paniom zależy na tym, żeby jaja po ugotowaniu były idealnie gładkie. A dziurkacze do jajek sprawdzają się – koszyk z kraszankami zapewne będzie wygląda cudownie.