Jak przebiegają transformacje konstrukcji powierzchniowej kamienia?

marmur
Posadzka to ważna część wystroju każdego wnętrza. Powinien sprostać postawionym funkcjom w zależności od sposobu bycia domowników, przeznaczenia do obrębu i w każdym powinna się sprawdzić i być wygodna. Posadzki sporządzone z lastryka, lub marmuru charakteryzują się wyjątkową odpornością na aktywność czynników atmosferycznych, wymagają mało pracy podczas codziennej konserwacji, oraz tworzą wytworne wykończenie jakiegokolwiek domu.

wypolerowana posadzka
Autor: Sean Mulgrew
Źródło: http://www.flickr.com

Połyskujące i błyszczące podłogi są stale wizytówką firmy. Niestety jak każdy półprodukt, marmury z czasem ulegają sukcesywnemu zmatowieniu, powstają miejscowe przebarwienia i plamy, również ogólne doznanie zakurzonej podłogi. Krystalizacja marmuru Warszawa to procedura przemiany konstrukcji powierzchniowej kamienia przy pomocy rozmaitych specyfików, zobacz: . W czasie krystalizacji dochodzi do reakcji syntetycznej między kryształami węglanu wapnia i kwasem krystalizatora w wyniku czego budowa kryształu węglanu otwierając się, ulega zniszczeniu i powstają nowe relacje chemiczne. W ten sposób w wierzchniej warstwie kamienia delikatny węglan wapnia przeistacza się w twarde układy krzemianu wapnia. Krzemiany cechujące się dużą twardością i trwałością na zarysowanie i ścieranie zwiększają trwałość kamienia czyniąc go twardym i równym równolegle przekazując rzeczywisty błysk przy zachowaniu cech antypoślizgowych. Po krystalizacji podłoga wygląda jak lustro. Odcienie stają się intensywne, a kamie wygląda jakby był dopiero co umyty.

szlifowanie
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Prawidłowe dokonanie krystalizacji skutecznie zabezpiecza podłogę przed szybkim zniszczeniem, koryguje jej wygląd i ułatwia codzienną pielęgnację. Lastryko to półprodukt budowlany wykorzystywany do produkcji wierzchnich warstw posadzek, stopni schodowych, tarasów, lub nagrobków. Materiał ten otrzymywany jest z mieszanki zarobionego z wodą cementu portlandzkiego, grysu kamiennego, oraz czasem odpornego barwnika.

Wpis, który właśnie czytasz jest pełny zajmujących wiadomości, ale dodatkowo zweryfikuj informacje (http://www.lampyilampki.pl/262-lampy-wiszace-kuchenne) przestawiające podobną kwestię tutaj.

Po stwardnieniu zachodzi ścieranie i polerowanie lastryka – . W czasie robienia lastryka należy pamiętać, by dodać do niego dodatkowy dodatek spajający, dzięki któremu podłoga będzie bardziej trwała i w wyższym stopniu odporna na zabrudzenia.