Jak wybrać dobrą wannę do pokoju kąpielowego

łazienka
Planując wyremontowanie łazienki wybierać można między wanną a prysznicem. Oczywiście jeżeli ktoś będzie miał na tyle miejsca, to zapewne zainstaluje oba urządzenia, ale duża część łazienek jest na tyle mała, że jednak trzeba wybrać. A taki wybór często łatwy nie będzie, ponieważ jedno i drugie wyjście ma swoje zalety i wady.

Łazienka, kabina szklana Guardian CristalGuard
Autor: Guardian Częstochowa
Źródło: Guardian Częstochowa
Prysznic to spore oszczędności miejsca w pomieszczeniu, jest też z reguły bardziej oszczędny w używaniu. Lecz nie ma w nim możliwości relaksu i odpoczynku, za to w prawie każdej wannie można się położyć wygodnie, a jeżeli ma jeszcze hydromasaż, to relaks będzie jeszcze przyjemniejszy.

Wanna jest znacznie praktyczniejsza również jak się ma małe dzieci, które kochają wodne zabawy. Największym minusem wszystkich wanien jest miejsce jakiego potrzebują, w wielu łazienkach będzie to duża część ich całkowitej powierzchni. Na pytanie, czy prysznic czy wanna każdy posiadacz łazienki sam sobie musi odpowiedzieć, jeśli jednak zdecyduje się na wannę, to musi pamiętać o kilku istotnych sprawach. Najczęściej sprzedawanym kształtem wanien jest prostokąt o najróżniejszych wymiarach. Wymiary te należy dopasować do wielkości łazienki, zbyt duża wanna sprawi, że w łazience może braknąć miejsca na pozostałe wyposażenie.

Wanny zależnie od modelu mają różnie zrobiony otwór dopływowy, i należy wybrać odpowiedni do łazienkowej instalacji model. Przykładowo Wanna Koło Modo 170×75 odpływ z boku sprawdzi się, kiesy odpływowa instalacja będzie bliżej krótkiej ścianki, a w gdy będzie inaczej znacznie lepsza będzie Wanna Koło Modo 170×75 odpływ na środku. Nawet jeżeli wanna posiada prostokątny kształt, to jej wnętrze nie musi być proste, a doskonałym przykładem jest tu na przykład wanna Ravak PU-PLUS SONATA 170×75 C9010P0000, przez wielu użytkowników uważana za najładniejszą wannę w sklepach. Jeżeli ktoś chce zamontować wannę w rogu łazienki, to Wanna Pmd Piramida Ada 160×100 powinna w zupełności spełnić jego oczekiwania.