Jak wybrać fototapetę do mieszkania? O jakich sprawach należy pamiętać? Jakie są najważniejsze wytyczne?

mieszkanie
Fototapety, które jeszcze nie tak dawno kojarzyły się z okresem PRL-u, dzisiaj znowu stają bardzo modne. Nie będziemy ich kojarzyć już z kiczem, są bardzo często wybierane, szczególnie, że pasują do każdego pomieszczenia w domu.

Minimalistyczny wystrój wnętrz
Autor: Plage Vinilos y Adhesivos
Źródło: http://www.flickr.com
O ich estetyczne walory ciągle jednakowoż spierają się projektanci. Niektórzy z nich odnoszą się do nich jak do zwykłego elementu dekoracyjnego, pozostali uważają, iż to po prostu najzwyklejszy kicz i tandeta. Fototapety są w stanie nadać wnętrzu oryginalnego charakteru, trzeba mieć jednakowoż odwagę i wyczucie smaku, żeby najkorzystniej zaaranżować wnętrze, w którym mamy w planach skorzystać z tego typu dekoracji. Dobrze wiedzieć, iż dzięki fototapecie jesteśmy w stanie całkowicie zmienić wnętrze, lecz można także popełnić aranżacyjny błąd.

Fototapeta z pewnością musi być przypasowana do wnętrza, przykładowo więc fototapeta okno z widokiem będzie idealna do salonu czy sypialni, a gorzej będzie się prezentować w kuchni. Tapety mają wiele zalet, bez wątpienia dodają przestrzeni, tak więc są perfekcyjne do wąskich pomieszczeń. Wiadomym jest jednakowoż, iż obowiązkowy jest dopasowany wzór, gdzie taka przestrzeń jest uchwycona – K. Wcisło. Fototapety tworzą bardzo oryginalny klimat, dzięki temu podkreślają charakter wnętrza i nadają mu absolutnie genialny charakter. Fototapety potrafią zastąpić różnorakie inne dekoracje.

Intrygują Cię przedstawione przez nas artykuły? Szalenie nas to raduje. Prosimy zatem na nowy interesujący fakt (http://www.chryzantemy.pl/doniczkowe-drobnokwiatowe-jesienne/), który ukryty jest pod poniższym linkiem.

To centralny i wysuwający się na plan pierwszy dekor. Sama jednak powinna być dobrana ze smakiem i umiarem. Tak jak powiedzieliśmy wcześniej, przede wszystkim istotne jest wybranie tapety do konkretnego pomieszczenia, więc dla pokoju dorastającego dziecka pasować będzie fototapeta motoryzacja, a w pokoju pasjonata podróży najlepsze będą jakieś wyjątkowe widoki.

fototapeta
Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com
Jak myślimy nad tym, w jakim miejscu umieścić fototapetę, najlepiej rozpatrzyć, jaki powinien on mieć charakter i jak prezentuje się jej miejsce w pomieszczeniu. Tego rodzaju tapeta najbardziej się wyróżnia, lecz może spełnić rolę tła, może być więc najbardziej normalnym dekorem – (przeczytaj informacje). By tego typu tapeta nie została odebrana jako kicz, najlepiej we wstępnym projekcie określić jej funkcję, a w dalszej kolejności do tej koncepcji przypasować całość aranżacji.