Jak wygodnie, praktycznie i co najważniejsze za niewielkie pieniądze urządzić wnętrze kuchni.

Meble kuchenne
Jednym z ważniejszych domowych pomieszczeń w każdym chyba domu jest kuchnia – to w niej przyrządza się posiłki, w niejednej rodzinie jest także miejscem codziennego spotykania się przy stole. Jeśli się ją wyposaży w odpowiednio wykonany zestaw mebli i solidne sprzęty, to posłuży z pewnością przez długie lata.

kuchnia
Autor: Ohio Redevelopment Projects – ODSA
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jednak jest, żeby była ona dobrze i funkcjonalnie zrobiona, bo od tego będzie później zależała wygoda codziennego użytkowania. W kuchniach większych, w których nie będzie brakować miejsca, nie będzie kłopotów z umieszczeniem wszystkich niezbędnych sprzętów i szafek, choć rzecz jasna także należy przypilnować kilku istotnych projektowych reguł- praktyczne meble do kuchni’.

Mniejsze kuchnie, takie jakie bardzo często można spotkać w blokach wielorodzinnych, są znacznie większym wyzwaniem dla projektujących. Rozplanowanie wszystkiego tak, żeby zmieścić potrzebne meble, wstawić kuchenkę, zlewozmywak i lodówkę niekiedy być może sporym problemem, ale jest sporo sposobów na to, jak sprawnie poradzić sobie z tym problemem.

Jednym z najlepszych jest kuchnia na wymiar, zrobiona przez jakiegoś zdolnego stolarza. Największe firmy meblowe, których firmowe salony są rozsiane po całym kraju, oferują standardowe rozmiary szafek. Co prawda ich jest dużo, ale z wykonaniem czegoś nietypowego są już niekiedy problemy- kliknij to.

W przypadku stolarza sprawa wygląda zupełnie inaczej- on praktycznie każdy z projektów przygotowuje indywidualnie, dostosowując układ szafek i ich wymiary do danego pomieszczenia. Dzięki temu da się najbardziej optymalnie jak się da wykorzystać całość dostępnej powierzchni, o ile rzecz jasna natrafi się na osobę, która będzie miała dużo pomsyłów i znać będzie wszystkie sztuczki wykorzystywane przy takich pracach.

kuchnia
Autor: Alex Ansley
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu osobom może się wydawać, że meble kuchenne na zamówienie mogą być dużo droższe od kupionych w jakimś salonie meblowym. Ceny oczywiście są zróżnicowane, ale najczęściej nie odbiegają dużo od tego, co proponuje konkurencja. A jednak można wtedy mieć kuchnię właśnie taką, o jakiej się marzyło.