Jak zaplanować miejsce w kuchni? O jakich sprawach pamiętać, żeby to miejsce było faktycznie wygodne?

fitness - ogląd
Dla określonych osób kuchnia to najistotniejsze miejsce w całym mieszkaniu. Możemy ją urządzić rewelacyjnie, można także całkowicie zlekceważyć i nie zdecydować się na wielkie zmiany.

spaghetti
Autor: Andy Melton
Źródło: http://www.flickr.com

Jak jednakże kochamy gotowanie, to najlepiej urządzić to miejsce jak najlepiej, byśmy mieli tam wszystko pod ręką, żeby praca tam nie była frustrująca oraz męcząca. Jak można tak zrobić? To nie takie trudne, jak się wydaje, powinniśmy wyłącznie pamiętać o kilku najważniejszych rzeczach.
Z pewnością liczy się to, jaki mamy rozmiar kuchni. Nie oznacza to, iż jak mamy malutką kuchnię, to nic się nie da zrobić i jesteśmy zmuszeni się męczyć. Na pewno nie tak, po prostu w tej sytuacji troszkę odmiennie podchodzimy do tematu i musimy zastosować pewne techniki. Pierwsza z nich jest to, iż nie zawalamy sprzętem kuchni, zamiast np. 2 półek, decydujemy się na jedną, ale taką, która pomieści i garnki Staub i sztućce.
kalorie
Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Nie możemy dobierać produktów, które nie mają za bardzo praktycznego zastosowania, a tylko stoją i się kurzą. Inaczej sprawa się prezentuje, jak mamy sporych rozmiarów kuchnię, ponieważ wtedy jest szansa na większą dowolność, lecz i tu uwaga, żeby przez to nie zapędzić się zbytnio i nie wstawiać do kuchni zbędnych mebli.
fitness - ogląd
Autor: JD Lasica
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej strony, nie jest ważne czy mała czy duża kuchnia, zawsze znajdziemy w niej miejsce na dobry sprzęt, jak nóż ze stali damasceńskiej, który będzie obowiązkowy do wykonania wielu pysznych potraw.

Jak chcemy czuć zadowolenie z przygotowywania potraw pamiętajmy, aby nie oszczędzać na sprzęcie, bo jedynie takie modele jak garnki stalowe demeyere wytrzymają bardzo długo i nie trzeba ich za jakiś czas wymieniać na nowe.