W jaki sposób zaaranżować sypialnię? – zobacz co warto wiedzieć

stół
Alkowa to wyjątkowe pomieszczenie, dlatego zastanawiając się w jaki sposób urządzić sypialnię, kierujmy się swoim gustem oraz potrzebami. Nasza alkowa to nasz azyl, miejsce, w którym możemy uciec od kłopotów codzienności, zrelaksować się, pobyć z kochaną osobą, zapomnieć o troskach, zrelaksować się.

By rzeczywiście alkowa spełniała wszystkie powyższe funkcje musi być zaaranżowana w sposób, który nam to umożliwi. Jeżeli jest coś, co chcesz odmienić w swej sypialni, nie zwlekaj. Może Twe łoże wymaga zagłówka? A może potrzeba przemalować ściany? Przestawić meble? Kupić nowe zasłonki może nowe szafy Kraków?

meble w sypialni
Autor: Steve Larkin
Źródło: http://www.flickr.com

Poduchy. Łatwym sposobem na wprowadzenie czegoś nowego do aranżacji sypialni są poduszeczki. Nie jedna, nie dwie, nawet nie 3, ale więcej poduszek pięknie ułożonych na posłaniu od razu je przemieni. Niech poszwy będą kolorowe, wyróżniające się, jednakże dobrane do całości pomieszczenia. Niech je ożywiają, jednakże równocześnie współgrają z resztą. Kładź małe poduchy obok dużych poduszek. Nowa pościel, oraz kapa na łóżeczko też odegra tu wielką rolę. Wybór jest niemały, zatem nie będzie problemów ze znalezieniem czegoś dla siebie.

Wykorzystaj wzorki. Nie ma aktualnie chyba nikogo, kto nie poświadczy, iż rozmaite wzory przydają tego czegoś i są w modzie. Zamiast typowej kapy albo narzuty na łóżko wykorzystaj taką, jaka przedstawia jakikolwiek motyw. Dokona naprawdę wiele. Naklejka ścienna za łożem. Jeżeli chcesz niebanalnych rozwiązań możesz zakupić wybraną naklejkę na ścianę przeznaczoną specjalnie do przylepienia za łóżeczko, czy zdecydować się na dowolną nietuzinkową. Wybraną nalepkę ulokuj na ścianie za łóżkiem, żeby pełniła funkcję ozdobną, ładnie wykańczając łoże oraz wyprowadzając je w pewnym sensie na ścianę. Wspomniana naklejka z pewnością przeistoczy alkowę o 360 stopni!


Galeria w alkowie. Jeśli masz pustą ścianę i nie wiesz w jaki sposób ją zaaranżować najlepiej rozważyć

tenże pomysł. Możesz na tej ścianie zawiesić obrazki, zdjęcia, pocztówki, wycinki z gazet – wszystko to, co ma dla Ciebie jakąś wartość uczuciową. Opraw wyselekcjonowane przedmioty i zawieś na ścianie w alkowie w wybranym porządku, asymetrycznie, symetrycznie, poziomo, pionowo – jak tylko zechcesz.