Jak zaprojektować białe mieszkanie w stylu orientalnym

bałe meble
Z czym kojarzy się biały? Z przejrzystością, klasyką i czystością. Pomyśly o tym, że białe mieszkanie nie musi być takie surowe. Odrobina delikatnego orientu będzie git. Zrobimy wnętrze jak z baśni indyjskich. Współczesność i tradycyjność. Odcień białych ścian, a na ich tle żywe makatki, kapy, intensywne kolorystycznie tkaniny. Od razu robi się cieplej i weselej.

sypialnia w bieli
Autor: vmiramontes
Źródło: http://www.flickr.com

Można by rzec: woda i ogień. Te żywioły komponują się tworząc piękno samo w sobie. Jak urządzić bialuteńkie mieszkanie?

•biel ścian złączona z różowymi dodatkami i turkusem zasłon. W domu będzie dużo światła i klimatycznie, pomimo klasycznego wyglądu. Jeśli podamy do tego kolorowe dywany, na ścianie stylowy (zobacz stylowemeble) zegar, wzorzyste pufy i lustro obleczone piękną ramą będziemy czuć się, jak dziewczynka na Bliskim Wschodzie. Więcej pomysłów zobaczysz tu :.

•Kilka figurek Buddy, indyjska szafa, czy kolorowe parawany nie zaszkodzą. To wyróżnik stylu indyjskiego. Poza tym kolorystyka dosyć bogata, jak z filmu Bollywood. Pamiętajmy o dobrym smaku. W małych pomieszczeniach niemile będzie pasować, ze względu na natłok wielu rodzajów dodatków i wzorów. Mieszkanie zamiast być przestronnym, stanie się małe.


Zaczerpnięcie kilku motywów jednak nie zaszkodzi.

Orientalny klimat w białym mieszkaniu robi całkowitą odmianę i kontrast do stylu skandynawskiego. Drugi przypadek stawia się na klasykę i surowość wnętrza. Sama musisz zdecydować, która koncepcja ci bliższa. Ja lubię raczej orientalną aranżację białego mieszkania. Niesamowicie ciekawe i inspirujące stylizacje mieszkań w stylu orientalnym z bielą w roli głównej znajdziecie na: poznaj więcej