Jaką metodą wyszykować stylową łazienkę

Designerska łazienka
Idealna łazienka wymaga funkcjonalnych rozwiązań. Dzięki temu możemy być pewni, że w naszej łazience będziemy czuć się komfortowo. Jest to bowiem pomieszczenie, które zazwyczaj służy nie tylko do typowych czynności higienicznych.

Jest to także nasza domowa świątynia relaksu. W urządzeniu idealnej łazienki przeważnie ogranicza nas niewielka powierzchnia. Wtedy powinniśmy przede wszystkim
Zasłona łazienkowa w kolorowe rybki
Autor: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com

uważać na to, czy zmieszczą się w niej wszystkie konieczne elementy, a jest ich niemało. Przeważnie we nowoczesnym budownictwie łazienki są dosyć niewielkie, dlatego jest to dość powszechny problem. Tymczasem zaledwie na kilku metrach kwadratowych musi się zmieścić kabina prysznicowa, zlew, sedes,półki, a także pralka i pojemnik na brudne ubrania. Wszyscy na pewno marzymy o komfortowym pokoju kąpielowym z wanna do masażu, jednak niewielu z nas może sobie na to pozwolić.

Oczywiście także niewielkie pomieszczenie możemy urządzić komfortowo i stylowo. Jednak duża ilość detali, a także bogata oferta produkowanych płytek, armatur łazienkowych sprawiają, że należy poświęcić projektowi komfortowej łazienki nieco więcej czasu. O czym zatem należy pamiętać, planując zakupy. Po pierwsze o stonowanej kolorystyce. Aby wizualnie powiększyć nieduże pomieszczenie, z reguły

Umywalka w łazience
Autor: Michael Reinhold
Źródło: http://www.flickr.com

bez okna, trzeba wybrać jasne płytki, przykładowo beżowe. Lepiej unikajmy również zastosowania więcej niż trzech barw, gdyż wprowadzimy niepotrzebny chaos. Jeśli planujemy wizualnie powiększyć przestrzeń, warto zastosować taki materiał jak szkło hartowane: . Można skonstruować z niego półkę pod umywalkę lub drzwi do kabiny. Jest to solidny i estetyczny materiał, który efektownie się prezentujewe wnętrzach.Oprócz tego jest odporny na wilgoć i łatwo utrzymać go w czystości.

Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią w łazience, wtedy lepiej zrezygnować w wanny i zamiast niej zainstalować kabinę. Nowoczesne kabiny prysznicowe są bardzo komfortowe i stylowe. Możemy też pozbyć się brodzika, wówczas zyskamy także nieco przestrzeni. Typowa kabina może być bardziej zabudowana lub otwarta, w zależności od naszych preferencji. Najważniejsze, aby ostateczny efekt był zadowalający. Zaoszczędzone miejsce można przeznaczyć na dodatkowe półki, gdzie będziemy przechowywać niezbędne akcesoria.