Jakie mamy rodzaje fototapet oraz w jaki sposób kupić najlepszą, aby nadawała się do konkretnego typu pomieszczenia?

czarno biała fototapeta
Wciąż bardziej modne stają się fototapety, można je napotkać w wielu mieszkaniach. Przy wybieraniu fototapety warto pomyśleć o dobraniu właściwego wzoru, ważny jest tak naprawdę dobry pomysł oraz wysoka jakość. Na co więc zwrócić uwagę przed kupnem, żeby wybrana przez nas fototapeta był trafiona w dziesiątkę?

Motywy fototapet są całkiem różne, co ważne poza klasycznymi wzorami dostępne są i oryginale wersje, przykładowo kolaże, jakie przedstawiają najbardziej znane stolice lub czarno-białe zdjęcia. Fototapeta to świetny pomysł na ściany, możemy je w związku z tym zaprojektować z wyobraźnią, pasją albo wypełnić wspomnieniami. Bardzo interesująca może być możliwość wykonania fototapety z użyciem prywatnych zdjęć, nie trzeba do tego ogromnych formatów. Znawcy podpowiadają, że wystarczą fotografie wykonane aparatem, który ma powyżej dwanaście pikseli oraz dobrą optykę.

fototapeta tower bridge
Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com

Takie zdjęcia są tak obrabiane, żeby nie było widać żadnych pikseli – świetne przykłady znajdziesz tu. Dobre firmy, jakie profesjonalnie zajmują się robieniem takich fototapet, są w stanie dobrać wzór do konkretnego pomieszczenia. Tak więc, zależnie od tego, jakie wnętrze chcemy urządzić możemy mieć ciekawe fototapety do salonu, kuchni albo też sypialni. Na rynku dostępne są trzy najpopularniejsze rodzaje takich tapet, czyli foliowa, lateksowa i winylowa. Te trzy typy są odpowiednie do odmiennego podłoża. Różna będzie też cena, zastosowanie jak i trwałość. Powinniśmy przy tym wiedzieć, iż fototapety wykonywane są ekologicznymi farbami na różnych materiałach, to więc właśnie typ podłoża, na jakim została wydrukowana fototapeta różnicuje jakość oraz cenę.

Do kupienia są także wspomniane wyżej fototapety foliowe – kliknij i sprawdź. Jest to typ samoprzylepnej fototapety, która nanoszona jest na tkaninie poliestrowej. Z wyglądu jest podobna do ściennej naklejki, oprócz tego jest to w miarę tania i najbardziej popularna opcja.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak uważasz, to zerknij też na podobne wątki (http://www.afg.poznan.pl/oferta/napedy-elektryczne/41/napedy-lancuchowe-km35en-24vdc) zawierające zbliżone zagadnienia – one zupełnie Cię pochłoną.

Jakość takiej fototapety zależna jest od wyboru folii i farby drukarskiej. Nakleja się ją na gładsze powierzchnie, dlatego też jest bardzo dobra do używania na meblach, drzwiach albo szybach. Jest świetna do pokoi dziecięcych. Prosto się ją odkleja, dlatego jeśli tylko mamy ochotę można ją ściągnąć, aby nakleić gdzieś indziej.