Jakie są do nabycia typy fototapet oraz jakiego rodzaju posiadają cechy i zalety?

Classen
Wielokrotnie przy okazji odnawiania całego mieszkania albo tylko jednego ze znajdujących tam miejsc, zastanwiamy się jak ozdobić dany pokój. Zależnie od wybranego miejsca, wymagane jest dostosowanie nie tylko określonych składników wyposażenia, ale również koniecznych przyrządów i narzędzi.
Dla przykładu ciekawym rozwiązaniem na upiększenie ściany w salonie czy też w pokoju dla dziecka mogą być różne stylowe fototapety.

Przy ich zakupie należy jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii. Istnieją 3 najpopularniejsze typy podkładu, na jakim tworzona jest taka dekoracja. Istnieją fototapety foliowe, lateksowe oraz winylowe. Odróżniają się wzajemnie jakością, ceną i przeznaczeniem, czyli miejscem, na którym mogłyby zostać przyklejone. Najbardziej popularną, i zarazem najtańszą z nich, jest fototapeta foliowa, jaka powinna być laminowana. Nie powinno się jej naklejać na powierzchnię chropowatą, z tego też powodu doskonale nadaje się na ozdabianie mebli.
Classen
Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl
fototapety
Autor: ricciofix
Źródło: http://www.flickr.com
Drugim rodzajem są fototapety lateksowe, które mogą nadawać się na każdą powierzchnię. Są one wyprodukowane z pokrytego lateksem papieru, co pozwala na wentylację ściany. Warty podkreślenia jest fakt, że są one nieco grubsze, a więc trwalsze od tych wykonanych z folii. Ponadto w wypadku jej zabrudzenia, można ją delikatnie zmywać. Najdroższą wersją są fototapety winylowe. Są one najtrwalsze oraz najcięższe. Podobnie do różnych rodzajów, może być oferowana jako samoprzylepna.

Posiada ona liczne zalety, dla przykładu można by ją wielokrotnie czyścić, a dzięki swojej grubości, może zakrywać przeróżne nierówności na ścianie, którą pokrywa. Obecnie w handlu popularne są fototapety 3D oraz robione na wymiar, także przy użyciu zaoferowanych przez siebie zdjęć.