Jakiego typu narożnik wybrać do domu? O jakich kwestiach pamiętać? Jakie parametry są najbardziej istotne?

narożniki
Aby w pokoju było faktycznie komfortowo niezbędny jest dobrze dopasowany narożnik, na którym jesteśmy w stanie się relaksować, zobaczyć film, poczytać ciekawą książkę czy po prostu sobie miło poleżeć.

Płytki Opulent Chic
Autor: Villeroy & Boch
Źródło: Villeroy & Boch
Wiadomo istotne, żeby narożnik interesująco, estetycznie wyglądał, lecz faktycznie równie istotne są tego typu kwestie jak jego rozmiar czy funkcjonalność.
narożniki
Autor: Institutnationaldhistoiredelart‎
Źródło: http://www.flickr.com
Jak mamy dość dużą rodzinę, to nie wahajmy się – zakupmy duży narożnik. Producenci mają takie w swojej ofercie, zapewniane są różne kształty oraz rozmiary, więc łatwo taki dopasować. Żeby jednakowoż osoba była w stanie komfortowo wypoczywać, trzeba około 80 cm miejsca wolnego, więc dla 4-osobowej rodziny wymagany jest mebel o szerokości 320 cm szerokości. Warte uwagi są modułowe narożniki, a to z tego powodu że te meble nowoczesne bardzo łatwo dopasujemy do każdego salonu.
Co ciekawe, pewne narożniki są w stanie składać się nawet z kilkudziesięciu modułów, a możemy je połączyć i przestawiać, gdzie i kiedy tylko chcemy. Tego typu narożniki modułowe więc do idealny pomysł do różnorakich mieszkań. Niezwykle ważny jest materiał, jakim obity będzie narożnik. Polecane są tkaniny, dość przytulne, o które bez trudności się zatroszczymy. Oferowane są różne kolory i faktury, tak więc bez problemu można odnaleźć coś dla siebie. Kolejny wybór to tweed, szczególnie pasuje we wnętrzach w stylu skandynawski.

A może skóra? Zaprowadzi we wnętrzu ponadczasową elegancję, więc jak tak planujemy urządzić mieszkanie, to jest to dobry pomysł. Trzeba się nad tym zastanowić i wybrać właśnie tak, jak będzie dla nas najkorzystniej, pod kątem naszego gustu, ale i szeroko pojętej funkcjonalności.