kabiny natryskowej skrojonej na miarę wymogów

Kabina prysznicowa
Wybór kabiny prysznicowej skrojonej na skalę wymogów mieszkańców i dopasowanej do łazienki nie jest wcale łatwy. Tym bardziej, iż producenci coraz częściej rozpieszczają nabywców dodatkami, które zwiększają luksus i przyjemność korzystania z prysznica. Dlatego też przed kupnem należałoby zastanowić się nad kilkoma tematami, które uproszczą wybór kabiny natryskowej.

Kabina prysznicowa
Autor: Villa Glass Studio.
Źródło: Villa Glass Studio.
Żeby kabina naprawdę gwarantowała komfort i wygodę użytkowania, trzeba dostosować ją do możliwości łazienki, mając na uwadze potrzeby wszystkich mieszkańców. Ważne jest rozpoznanie, w jakim punkcie łazienki ustawimy kabinę, to bowiem w dużym stopniu wpłynie na jej model. kabiny prysznicowe Wrocław typu narożnikowego należą do najpopularniejszych, zajmują mało miejsca, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzają się w malutkich łazienkach. Należałoby jednak wiedzieć, że dostępne są też kabiny przyścienne, wnękowe, wolnostojące, oraz typu walk-in.

Dużo wyższą wolność mamy przy typowaniu materiału, z którego mają być sporządzone jej ścianki. Decydujemy pomiędzy szkłem i akrylem, przy czym szkło jest kosztowniejsze, ale za to dużo trwalsze. Szkło i akryl mogą być przeźroczyste, matowe, drukowane, albo farbowane. Nader ważna jest także forma wykorzystywanych części. Znaczące są tutaj nawet najdrobniejsze elementy, jak chociażby łożyska walców, najmniej trwałe są te wykonane w całości z syntetyku. Należałoby wiedzieć, że na rynku osiągalne są już kabiny wyposażone w łożyska mosiężne, a nawet w rolki z metalowym kadłubem.

Szkło z natury jest kruchym materiałem, dlatego też by podwyższyć bezpieczeństwo podczas jego użytkowania poddaje się je procesowi hartowania. Dzięki procesowi hartowania szkło staje się do 7 razy bardziej mocne od typowego szkła. szkło hartowane Wrocław znajduje wykorzystanie wszędzie tam, gdzie żądana jest powiększona wytrzymałość szkła.

Jest możliwość je stosować jako ścianki szklane, balustrady, stopnie szklane, bądź w sprzętach i elewacjach domu. Takie szkło nie różni się znacznie od typowego szkła float. Po przekroczeniu wytrzymałości szkła hartowanego, pęka ono na drobne tępe części, dzięki czemu minimalizuje ryzyko skaleczenia.