Kiedy zaczynamy planować urządzanie wnętrza naszej sypialni, należy rozpocząć przede wszystkim od kolorów

sypialnia
Zapewne nie myślimy wcale o tym, jednak w sypialni przebywamy sporo czasu codziennie. To właśnie to pomieszczenie widzimy jako pierwsze co rano i jako ostatnie tuż przed snem. Tutaj właśnie „uciekamy”, gdy pragniemy nieco odpocząć, nie myśleć choć na chwilę o codziennych problemach i zmęczeniu. To są podstawowe powody, dla jakich tak ważne bywa, aby pomyśleć o odpowiednim urządzeniu tego wnętrza.

sypialnia
Autor: LilyRose97
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednio dopasowane kolory w tym przypadku to podstawa. Na rynku znajdziemy bardzo wiele rozmaitych farb, aż niekiedy nie wiemy, jak spośród tej rozmaitości wybrać najlepszy odcień. Warto niezwykle szczegółowo się zastanowić nad tą sprawą, bowiem nie zawsze kolor, który w największym stopniu nam się podoba, będzie dobrze prezentować się na większej powierzchni.

Mnóstwo ludzi jest zdenerwowanych, kiedy wybrana barwa, która początkowo niezwykle im się podobała, po pomalowaniu całego wnętrza wydaje się zbytnio jaskrawa bądź też zbyt ciemna. Powinniśmy zatem bardzo solidnie pomyśleć, zanim zakupimy niezbędne ilości farby i zaczniemy malować nią naszą sypialnię.

Alternatywą dla popularnych farb nierzadko okazują się fototapety do sypialni (sprawdź różne fototapety), które cieszą się ostatnim czasem znacznie większym zainteresowaniem.

Sypialnia w stylu glamour
Autor: JEGER
Źródło: JEGER

Obrazy znajdujące się na takiej fototapecie mogą być dowolne. Możemy nawet sprawić sobie specjalną fototapetę stworzoną z wykorzystaniem własnego zdjęcia! To doskonała szansa na przygotowanie własnego, unikatowego wnętrza, w którym będziemy czuli się doskonale każdego dnia i każdego wieczora.

Pamiętajmy o tym, że kolory w sypialni powinny być dostosowane do powierzchni pomieszczenia. Równocześnie powinny być nieco stonowane, aby dobrze nam się w niej odpoczywało i spało. Zbyt jaskrawe odcienie będą nas rozpraszać i działać zbyt pobudzająco.

Doskonały wypoczynek gwarantują chociażby odcienie pastelowe, które są na dodatek eleganckie. Jeżeli w twojej sypialni jest zdecydowanie za mało światła, trzeba zainwestować w odcienie ciepłe, np. żółty albo kolor mango. Tego typu barwy doskonale doświetlą nasze wnętrze. Warto również pamiętać, że w sypialniach nie należy przesadzać z ilością różnorodnych barw – 4 różne odcienie to z pewnością wystarczająca ilość.