Koszmar wieczornych spotkań przy grillu – komary

Łazienka, modne płytki ceramiczne, targi Cevisama 2012
Chyba nie ma osób, które nie lubią spędzić czasu ze znajomymi na świeżym powietrzu. Raz po raz planujemy na swoich działkach grille, bądź zwykłe spotkania przy kawie, bądź innym napoju.

szkło
Autor: John Shepherd
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, często tego typu wydarzenia kończą się wieloma ukąszeniami…
Łazienka, modne płytki ceramiczne, targi Cevisama 2012
Autor: Max-Fliz
Źródło: Max-Fliz
Od dawien dawna owady są koszmarem dla wszystkich ucztujących wieczorami na świeżym powietrzu. Sposobów walki z żyjątkami jest bardzo dużo. Są specjalne środki mające je odstraszyć, powstały świece zapachowe, lampa na komary… Trudno jednak znaleźć złoty środek, by poradzić sobie z natrętnymi gośćmi. Najbardziej popularne są najprawdopodobniej spraye, z których korzystamy przed i podczas takich spotkań. Część z nich stosujemy podając na skórę, część na ubrania, ale oba rodzaje mają taki sam cel – odstraszyć natrętne żyjątka. W podobny sposób działają również bransoletki na nadgarstki, czy świeczki zapachowe, które przez wydzielanie konkretnych zapachów mają nam zapewnić wypędzenie niechcianych owadów. Nieco bardziej złożoną technologią jest lampa na komary. Jej funkcjonowanie polega na przyciągnięciu do środka owadów, które przykleją się w środku do jej elementów. Tym samym chronimy nie tylko siebie, ale również naszych bliskich, ponieważ komary z pewnością nie wydostaną się już z jej środka. Mawia się, że niektóre rośliny także mają właściwości odrzucające komary.

Jeżeli chcesz wysondować więcej na interesujący Cię dział, na pewno zda się tu bieżąca treść (https://dotd.pl/kategoria-produktu/meble-designerskie/hokery/hokery-drewniane/). Zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny, tam rozszerzysz swe obeznanie.

Owady te nie lubią lawendy, kopru włoskiego, bazylii, czy kocimiętki. Po jej posadzeniu w bliskim sąsiedztwie tarasu, czy po prostu miejsca, w którym ucztujemy z przyjaciółmi liczba komarów powinna ulec zmniejszeniu.

żarówki
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Nic tak nie niszczy atmosfery podczas wieczornych spotkań jak bzyczące koło naszych uszu komary.

Wizja swędzących, a czasami nawet puchnących bąbli skutecznie odbiera nam radość z beztrosko spędzanego czasu. Warto jednak nauczyć się tego, jak pozbyć się uciążliwych żyjątek i bez uczucia strachu przed nimi błogo biesiadować.