Kuchnia – ważne pomieszczenie ale bardzo problematyczne w zaaranżowaniu.

oryginalnie urządzona kuchnia
Komplet mebli kuchennych dostosowany jest indywidualnie do każdej kuchni. Głównie na podstawie pomysłu, zrobionego za pośrednictwem studia kuchennego, projektanta wnętrz lub nas samych. Fabrykanci mebli kuchennych oferują swoim klientom coraz ciekawszą propozycję, zróżnicowaną wzorniczo, stylistycznie i kolorystycznie, ale co istotne szafki wyposażane są w multum ułatwień technicznych, które ułatwiają jak najlepsze ich wykorzystanie.

kuchnia
Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com

Szafki do kuchni – szafki do kuchni; danego fabrykanta są właściwie dostosowane pod względem wysokości, a ich szerokość wynosi zazwyczaj od 10 do 90 cm. Głębokość szafek stojących to przeważnie 50 cm. Pozwala to na umieszczenie szafki tak, aby przednia krawędź blatu była wysunięta o 2 cm w stosunku do linii mebli, a także na pozostawienie pustej przestrzeni za nimi na poprowadzenie instalacji. Szafki stojące wysokie mają głębokość 60 cm. Główne składowe szafek to korpusy, fronty (drzwiczki), nóżki i cokoły. Kolejnymi elementami są płyty gzymsowe z oświetleniem, listwy podszafkowe, blaty i nóżki z regulowana wysokością. Szkielety szafek stworzone są zazwyczaj z laminowanej płyty wiórowej, przy czym używa się grubszą okleinę na powierzchnie widoczne, a cieńszą na powierzchnie, których nie widać. W kosztowniejszych modelach korpusy mogą być zrobione z drewna lub z płyty MDF. Tylna ścianka szafek może być zbudowana z twardej płyty pilśniowej, jednostronnie lakierowanej. Drzwiczki szafek w kompletnym zestawie prawie zawsze są wykończone w taki sam sposób. Mogą więc być drzwiczki gładkie, tłoczone czy też z frezami, i żaluzjowe.

szafki kuchenne
Autor: Christopher Kuttruff
Źródło: http://www.flickr.com

W kuchni wszyscy muszą się dobrze czuć.

Warty polecenia tekst? Jeżeli tak myślisz, sprawdź towarzyszące materiały na rozpatrywany temat – bez marudzenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku (http://meblehotelowe.wajnert.pl/portfolio-items/juliet/).

Kupujmy więc meble kuchenne zgodne z naszym zamiarem – mogą być bardzo nowoczesne albo bardzo zwykłe – ale musimy je pokochać od pierwszej chwili i na wiele lat, nie mogą się nam przestać podobać po kilkunastu miesiącach. Naszym zadaniem jest zdecydować, czy kupujemy te gotowe bądź robione na zlecenie. Meble z produkcji fabrycznej wykonane są precyzyjnie oraz powtarzalnie, są testowane, dostają świadectwa i gwarancje. Wybór co prawda jest mniejszy, ale wytwórcy posiadają często tak interesujące rozwiązania modułowe, że będziemy mogli zaspokoić większość wymagań estetycznych a także projektowych.