Kupujemy wannę do łazienki

Dostojna łazienka w stylu Art Deco
Wiele osób twierdzi, zaczynając remont łazienki, że wybranie właściwej wanny nie powinno stanowić dla nich żadnych problemów. Lecz kiedy zaczynają szukać, to nagle się okazuje, że wybranie najlepszego modelu wcale takie łatwe i proste nie jest. A wybierać rzeczywiście jest w czym, wytwórcy oferują takie bogactwo wzorów i wymiarów, że na samo oglądnięcie wszystkich potrzeba sporo czasu. Poza tym można wybierać pomiędzy wannami z akrylu, które cieszą się największą popularnością, a stalowymi.

wanna
Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland
Wanny z akrylu produkowane są w kilku różnych rodzajach. Rzecz jasna najwięcej jest wanien prostokątnych, o długościach nawet do dwa i pół metra. Dzięki dużej ofercie wymiarów dobrać można wymiar wanny do praktycznie każdej łazienki. Ale sama decyzja o prostokątnej wannie do zaledwie wstęp do dalszych wyborów.

Akryl jest materiałem, z którego wykonać można zróżnicowane kształty, i dlatego też akrylowe wanny mają bardzo zróżnicowane wnętrza. Na przykład Wanna Cersanit Virgo 160×75 S301-046 (dobre ceny) ma wewnętrzny kształt z niezaokrąglonymi krawędziami, jest przy tym bardzo pojemna i głęboka, lecz wiele modeli ma łagodniejsze krzywizny i owale. Tu warto pomyśleć nad swoimi potrzebami, jeśli ktoś będzie lubił długo odpoczywać w kąpieli to powinien znaleźć wannę, w której będzie się mógł wygodnie położyć.

W większych łazienkach doskonale mogą się sprawdzić wanny narożne. Z reguły potrzebują one nieco więcej powierzchni niż modele prostokątne, ale za to lepiej wykorzystują przeważnie niezagospodarowane kąty w łazience. Narożne wanny z powodu swojego kształtu mogą mieć wygodne i szerokie wnętrze, co docenią na pewno ludzie lubiący relaks w wodzie, a jednym z najbardziej popularnych rodzajów tego typu jest Wanna Cersanit Joanna 150×95 S301-007 lewa. Mimo niewielkich rozmiarów ma ona prawie 200 litrową pojemność, dzięki czemu kąpiel w niej jest bardzo wygodna. Natomiast jeśli ktoś nie przepada za akrylem i raczej woli nietypowe pomysły, to zainspirować go może bardzo ciekawa Wanna Kaldewei Classic Duo Oval 180×80 291200010001 (zobacz), zrobiona w całości z wysokogatunkowej stali.