Meble dla młodzieży – jak urządzić pokój dla nastolatka?

w pokoju nastolatka
Urządzenie domu to ogromne wyzwanie, ale aranżacja pokoju dla nastolatka – dużo większe. O ile miejsce dla kilkulatka można przygotować samemu, bowiem spodoba mu się prawie każdy wystrój (istotne, by było wesoło i kolorowo) o tyle młody człowiek ma już poważniejsze oczekiwania. Zazwyczaj znakomicie wie, o czym marzy, zatem najlepiej jest udać się na wspólne zakupy, by ani rodzic, ani dziecko nie było niepocieszone. Istnieje jednakże kilka podstawowych punktów, na które każdorazowo należy zwrócić uwagę, aby nie zapomnieć o niczym istotnym.

pokój nastolatki
Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od miejsca do spania. Łóżko musi być komfortowe i dość duże, albowiem to w tym miejscu wyląduje plecak po powrocie ze szkoły, komórka lub zdjęte ubrania oraz milion innych przedmiotów. A musi się jeszcze zmieścić młody człowiek, który uwielbia popołudniowe drzemki i raczej nie powstrzymuje go bałagan. Najlepiej jest wybrać tradycyjne łóżko z materacem, które jest o wiele wygodniejsze od zwykłej, rozkładanej sofy. Można swobodnie wybrać między drewnianą albo metalową konstrukcją – wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju meble młodzieżowe mają dominować w pokoju. Pamiętajmy, by łóżko miało choć dwa metry, zwłaszcza, jeżeli mamy chłopca, który przecież nieustannie rośnie.
Drugim elementem jest biurko i krzesło (zobacz również krzesła w stylu Ludwik) do nauki. Należy zwrócić uwagę na ich odpowiednią wysokość, a najlepiej jest zdecydować się na meble z opcją regulacji wysokości. Dzięki temu będą idealne również wtedy, gdy nasza latorośl urośnie kilka centymetrów w górę. Jeżeli pokój jest duży, warto zakupić biurko narożne, na którym pomieści się i komputer, i książki, i ukochane płyty z muzyką. Oprócz tego należy zainwestować w szafki, komody, a także regały, do których nastolatek powkłada wszystkie swoje ubrania i szpargały. Powinny być to zamykane szafy, ponieważ wtedy nawet nieład na półkach nie robi tak dużego problemu. A – jak wiadomo – młody człowiek ma zazwyczaj multum rzeczy do załatwienia i z pewnością żadną z nich nie jest porządkowanie pokoju. Nieodzowną cechą mebli jest też ich stabilność, lecz równocześnie nie mogą być zbyt ciężkie (powinniśmy móc je dowolnie przenosić, gdy będziemy chcieć przestawić kilka szafek).
Pamiętając o niniejszych wskazówkach zakupimy rewelacyjne meble (zobacz: meble z funkcją spania codziennego) i przygotujemy idealny pokój dla naszego dziecka (zobacz tutaj:pokój młodzieżowy).