Meble sosnowe w naszej sypialni – z jakiego powodu warto je mieć?

sypialnia
Sypialnia to pomieszczenie, w którym chcemy w pełni wypocząć i nabrać energii. Zazwyczaj jest to wnętrze bardzo przytulne, gdzie spędzamy miłe spokojne chwile. W związku z tym tak ważne staje się wyposażenie. Jeżeli chcemy, żeby sypialnia była interesująca i dodatkowo niedroga warto kupić meble sosnowe. Jakie są ich zalety i co przemawia do ich posiadania?

Przede wszystkim trzeba wspomnieć, że sosny to dominujące drzewa w naszym kraju, dlatego też meble z nich wytworzone są stosunkowo tanie w porównaniu do odmiennych rodzajów mebli z drewna. Na przykład łóżko 180×200 to koszt około 500 zł, natomiast spora komoda – ok. 400. Chociaż są mniej trwałe od dębowych czy bukowych, to prawidłowo pielęgnowane będą z pewnością służyły przez lata. Mimo niższej ceny rzeczywiście dobrze wyglądają. Zobacz meblemagnat.pl (meblemagnat.pl) wyposażyć nimi właśnie sypialnie? Po pierwsze z powodu ich elektrostatyczności. Meble z sosny nie przyciągają kurzu! To wspaniały dobór dla chorych na alergię. Dzięki temu sen stanie się zdrowszy. Dodatkowo są one higroskopijne.

Co to tak naprawdę znaczy? Drewno zabiera nadmiar pary wodnej z otoczenia albo oddaje ją, kiedy jest jej zbyt. Dzięki temu powietrze zawsze jest dobrze nawilżone. Poza tym meble sosnowe są trwałe i sprężyste. Można je zakupić już w kolorze lub w stanie surowym i wedle uznania nadać im dowolną barwę. Bardzo dobrze prezentują się także naturalne, muśnięte jedynie lakierem. Meble z sosny są też ekologiczne! W dodatku sprawiają, że sypialnia staje się przytulna, a my bardziej wypoczywamy.

meble w sypialni
Autor: Klose
Źródło: Klose

Aby jak najdłużej cieszyć się doskonałym wyglądem mebli z sosny, trzeba prawidłowo o nie zadbać. Jakimi sposobami? Przede wszystkim powinniśmy prawidłowo wybrać preparaty to pielęgnacji. Wszystko zależy od wykończenia. Jeśli powierzchnie są woskowane doskonałe będą wszelkiego rodzaju mleczka z zawartością wosku i użyć bawełnianej szmatki. Kiedy meble są lakierowane używajmy preparatów, które mają właściwości sprawiające, że powierzchnia się nie elektryzuje. Uchroni to nas przed zbyt dużym gromadzeniem się kurzu. Jeśli jednakże decydujemy się na tak zwane surowe drewno – konieczny będzie specjalnie dostosowany olej do drewna.

W jaki sposób do nakładać? Należy wlać nieco oleju na szmatkę i wcierać go wzdłuż słoi. Dzięki temu zmniejszą się plamy i rysy. Meble sosnowe nie tylko świetnie się prezentują, lecz także są rzeczywiście niedrogie, a wytrzymałe. Należy jednak pamiętać o dobrej pielęgnacji.