Metoda na azyl w domu

łóżko
Powiada się, iż kuchnia jest centrum domu i faktycznie tak jest. To w tym miejscu skupia się codzienność domu. Przyrządzamy w tym miejscu posiłki, nierzadko maluchy pod naszym nadzorem odrabiają swoje prace domowe. To tutaj kumuluje się spora część naszej domowej aktywności.

łóżko
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Choć jesteśmy istotami stadnymi niekiedy potrzebujemy chwil samotności. Azylu w którym to my decydujemy kiedy oraz kogo wprowadzić. To jakie wnętrze w naszym mieszkaniu będzie realizowało tę funkcję zależy od prywatnego temperamentu oraz niekiedy i warunków. Dla przykładu dla faceta może to być garaż – lokalizacja gdzie na skutek pracy może zmniejszyć stres. Dla kobiety może to być ogród gdzie w pokrewny sposób prawdopodobne jest osłabianie stresu.

Wiadomo inaczej ma się rzecz jeżeli na azyl popatrzymy jako na miejsce gdzie można spełniać potrzebę intymności. Wtedy bez wątpienia pierwszym miejscem jakie przychodzi do głowy jest sypialnia. Aranżacja owego miejsca jest zagadnieniem nieco trudnym – Meble Magnat. Sypialnia powinna bowiem spełniać dwie role: wygodnego miejsca do spania i równolegle aranżować wyjątkową atmosferę scalającą wymogi często 2 osobowości. Tak więc wystrój powinna być jak nigdzie w innym miejscu w domu wynikiem kompromisu tak, aby nasz współmałżonek i my sami czuli się komfortowo.

łóżko
Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Pewnie istotna część osób zgodzi się ze stwierdzeniem, iż jednym z bardzo ważnych elementów sypialni jest łóżko. Powinno ono posiadać kilka cech; przede wszystkim powinno być ono przystosowane do zadań jakie ma pełnić – odmienne będzie łóżko – (kliknij: http://www.mti-furninova.pl/kategoria/lozka/) do sypialni kawalera, zaś odmienne do alkowy małżeńskiej. Oczywiste jest iż pierwszym czynnikiem jaki weźmiemy pod uwagę jest rozmiar łóżka. Myślę że do wspólnej sypialni najbardziej odpowiednie będą łóżka 180×200. Są one tak ogromne, że komfortowo użytkować je mogą dwie osoby.

W handlu osiągalnych jest wiele typów łóżek. Aktualnie najbardziej modne są łóżka sosnowe. Drewno sosnowe jest atrakcyjnym półproduktem, identycznie porządnie wygląda półprodukt ten surowy jak i przerobiony narzędziami stolarskimi. Sosnowe łóżka 180×200 nadają sypialni w sznyt skandynawski. Bez wątpliwości najlepiej jeśli nasze łóżeczko będzie wyposażone w siennik ze sprężynami, albowiem wtenczas całe łóżko (zobacz polecane łóżka tapicerowane) będzie porządniejsze. Właściwie w sypialni nie powinno być zbyt wiele detali aby nic nie rozpraszało nas.