Mycie rąk niezmiernie istotnym szczegółem dbania o higienę. Dozowniki do mydła użytecznym gadżetem toalet

mydełka w płynie
Toalety publiczne wyposażone są w różny sposób. Jedne mają większą ilość wygodnych dla użytkownika, inne mniej. Dozowniki do mydła są konieczne w takim miejscu, bowiem powszechne mydło w kostce, które użytkowane każdego dnia jest przez mnóstwo, to nic innego jak nagromadzenie bakterii i w żaden sposób nie przyczynia się do odkażenia rąk.

dozownik do mydła w toalecie publicznej
Autor: Eric Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Ręce powinno się przemywać mydłem i niegorącą wodą – środki te nie zabijają zarazków, pomimo tego eliminują je z powierzchni dłoni bezbłędnie. Właściwy czas to 15 sekund, znika wtedy blisko 99% zarazków. Należałoby o tym pamiętać, bowiem czas, jaki przeznacza na tą prostą czynność większa część ludzi to mniej więcej 5 sekund. Instrukcja mycia rąk według Światowej Organizacji Zdrowia jest następująca: mydlimy je pocierając o siebie, także luki między palcami, nie zapominamy o kciukach i grzbietach dłoni.

Przemywamy nadgarstki i obmywamy kończyny pod bieżącą wodą, suszymy. W łazience publicznej w dziewięciu na dziesięć przypadkach stykamy się z płynnym mydłem. Dozowniki do mydła to zasadnicze wyposażenie toalet, dzielimy je na ręczne i automatyczne. Wszystkie odmierzają słuszną dawkę mydła do umycia dłoni za wsparciem systemu dozującego. Hamuje także skapywanie płynu ze sprzętu, przez co przestrzeń wokół nie jest pobrudzona. Oszczędza to też czas pracy osób sprzątających takie ulokowania.

Producenci w trosce o wygodę klientów starają się oferować dozowniki do mydła o sporej pojemności, wymagające rzadszego uzupełniania. I wydawałoby się, że przy kupnie będziemy mieli do wyboru tylko kilka rodzajów – otóż nie! Różne odcienie, wzory są ogólnodostępne, a to wszystko dlatego, aby przystosować produkt do aranżacji pomieszczenia. Cena dozowników waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od materiału , z jakiego stworzone one są. Czołowi producenci na naszym rynku to: Merida, Linea, Impeco. Polecamy cały artykuł: .

Dłonie człowieka wymagają pilnego mycia. Non stop czegoś dotykamy, czasem nie zdając sobie sprawy, iż na poniektórych materiach są tak wielkie nagromadzenia bakterii. W toaletach publicznych istnieje ich cała masa, więc wychodząc z niej powinno się wyzbyć się drobnoustrojów. Dozowniki do mydła nie dość, że są rzeczą ekonomiczną, to na dodatek zapewniają nam wygodne stosowanie oraz stanowią pomoc dla ludzi którzy zajmują się myciem pomieszczeń publicznych.