Najważniejsze zasady projektowania kuchni, najlepsze materiały na ściany i podłogi.

Kuchnia, styl minimalistyczny
Kuchnia w większości domów spełnia bardzo ważne zadanie, nie tylko przygotowuje się tam posiłki, lecz również będzie służyć jako miejsce codziennych rozmów i spotkań. O ile oczywiście znajdzie się w niej wystarczająca ilość miejsca na to, aby postawić stół, bo niektóre kuchnie są na tyle małe, że trudno w nich o jakieś szaleństwa pryzy aranżacji. Sposobów na urządzenie wnętrza kuchni jest bardzo dużo, ale tak naprawdę w prawie wszystkich przypadkach ich wyposażenie się nie zmienia. Kuchnie opierają się na szafkach, i stojących, i wiszących.

okap kuchenny
Autor: Alex Ansley
Źródło: http://www.flickr.com

Szafki dolne z reguły będą pokryte mocnym, odpornym na różne czynniki blatem roboczym, na jakim można wykonywać najróżniejsze prace a także położyć sporo przedmiotów i sprzętów.

Jeśli masz ochotę uzyskać inne materiały na omawiany temat, to sprawdź proponowane www (http://www.mebilja.pl/lazienki), które posiadają także informacje na to zagadnienie – kliknij zatem tu.

W ciągu szafek dolnych najczęściej znajdują się jeszcze dwa istotne urządzenia, to znaczy lodówka i elektryczna lub gazowa kuchenka. Przeważnie dolne szafki stawiane są pod którymiś ścianami, lecz dla przykładu coraz popularniejsze kuchnie z wyspą (domowyplus.pl/kuchnia-z-wyspa-wymarzone-miejsce-dla-kazdego) mają część roboczą oddzieloną pod postacią właśnie wyspy, tam najczęściej umieszczony jest piekarnik i kilka szafek.

Podczas projektowania kuchni bardzo istotną rzeczą jest właściwy dobór materiałów wykończeniowych. Wynika to z tego, że jest to pomieszczenie narażone na działanie wilgoci, może nie aż tak bardzo jak ma to miejsce w łazience, lecz należy to mieć na uwadze. Oprócz tego podczas prac kuchennych na podłodze często lądują różne składniki i przedmioty, w pierwszej kolejności to właśnie ona powinna być odpowiednio wybrana.

Istnieje bonus dla osób, które potrzebują uzupełniających materiałów – zobacz info tu! Dotyczy on analizowanego w tym artykule tematu.

Generalnie czystość w kuchni (linkuję tutaj) najlepiej się utrzymuje na typowych kafelkach, jeżeli jest taka możliwość, to bardzo dobrze się one sprawdzą zarówno na ścianach, jak i podłogach.

strona www
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Płytki bardzo dobrze się myje, wystarczy użyć wody z detergentem i szmatki, a ich ogromnym plusem jest również duża odporność na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Przy drewnianych podłogach różnie to może być, nawet jeśli woda i wilgoć im nie szkodzą, to przygoda z wylanym sokiem wiśniowym różnie będzie się mogła zakończyć. Czasami pozostanie po tym plama, jakiej może się nie dać już zmyć.