O czym pamiętać urządzając łazienkę?

Podczas budowy nowego domu nadchodzi chwila, gdy należy pomyśleć o łazienkach. Najprawidłowiej jest, jak w domu są dwie łazienki. W jednej z łazienek można umiejscowić prysznic, toaletę – w drugiej. Pomysłów jest tyle, ile firm projektowych, czyli nader dużo. Przeważnie wybieraną koncepcją jest koncepcja dwóch łazienek.

warto kliknąć tutaj
Autor: Kaldewei
Źródło: Kaldewei
W jednej łazience są sedesy, w kolejnej – kabiny prysznicowe. tego typu rozwiązanie okazuje się o sporo bardziej estetyczne, aniżeli uregulowanie tym samym pomieszczeniu sedesu i kabiny prysznicowej. Jak wiadomo, po załatwieniu spraw pierwszej potrzeby, spuszczamy wodę, wtenczas bakterie roznoszą się po całej toalecie.

Można sobie wyobrazić, jak te bakterie wlatują do wewnątrz kabiny prysznicowej. W następstwie tego właśnie odpowiedniej jest umieszczać kabiny prysznicowe w osobnej łazience. Dziś mamy kabiny prysznicowe koliste, półokrągłe, natryskowe, kabiny z wannami itd. Asortyment jest, możesz wybrać według własnego gustu. Jeżeli nie wiesz, jak zaaranżować ubikacje – znajdziesz tutaj, umów się na konsultacje z projektantem wnętrz. Jeżeli mieszkasz w kamienicy, nie zapominaj o rurach, które ulokowane są pod brodzikiem. Jeśli blok posiada klasyczny układ rur, nierzadko dochodzi do zalewania mieszkań. Sąsiad który mieszka wyżej zalewa mieszkańca z dołu.

Nasz link do www zdziwi Cię niebywale korzystnie. Wyszukasz tam dużo szczegółowych postów. W takim razie nie zwlekaj i klikaj!

Jakim sposobem to się dzieje?

Nie ulega wątpliwości z przyczyny zbyt małej rozpiętości rury, która jest pod brodzikiem. Gdy bierzemy kąpiel i dajemy większy natrysk, woda gromadzi się przed rurą jak przy tamie. W konsekwencji woda przecieka przez sufit do sąsiada z dołu. Naturalnie ubikacje budowane w dzisiejszych blokach przeważnie mają prawidłowy układ rur.

Należałoby dodać, że nowoczesne kabiny prysznicowe posiadają elektroniczne sterowanie, mamy możliwość ustawienia natrysku. Oczywiście dzisiejsze kabiny prysznicowe są nieco droższe, niemniej kupując nową kabinę, zagwarantujesz sobie luksus i ekonomiczność w kąpieli na wiele lat.