Oryginalne rady na to, jak urządzić kuchnię w stylu prowansalskim.

Kuchnia
Aneks kuchenny w stylu prowansalskim zwyczajowo przypomina mi wspomnienia z dzieciństwa. Dokładniej kuchnię mojej babci. Była zawsze wykończona w jasnych barwach, pełna różnych niewielkich przedmiotów i wrzosów. Jeśli nie masz pomysłu jak urządzić kuchnię w stylu prowansalskim polecam czytać tekst!

Kuchnia w stylu prowansalskim
Autor: archiexpo.com
Źródło: archiexpo.com
Prowansja to region Francji. Mi kojarzy się z lawendą, jej kolorem i wiejską atmosferą domku na wsi. Wnętrza, które chcemy urządzić w tym stylu właśnie z tą myślą tworzymy jako przytulne, pełne delikatnych odcieni wrzosowego i sielskiego klimatu. Zależnie od kwestii, czy pomieszczenie urządzamy od podstaw, czy tylko chcemy dobrać w nim dodatki powinniśmy wykonać odpowiednią listę zakupów – .

Najlepiej, gdy wnętrze kuchenne urządzamy od podstaw. Urządźmy je wtedy w taki sposób, by było jasne, pełne bieli i pastelowych barw. Styl prowansalski bardzo lubi wszelkiego rodzaju jasne cegiełki, płytki i płyteczki – pomyślmy o tym wykańczając ściany w kuchni, albo kompletując meble kuchenne. Stanowczo kupmy białe, albo delikatne fioletowe fronty. Ściany pokolorujmy farbą w takich barwach, a okna (ciąg dalszy tego zagadnienia: rkstyl.com.pl/) zasłońmy niewielkimi zazdrostkami albo woalowymi firankami. Możemy także wmontować rolety (rolety wrocław sklep) we fioletowym odcieniu – będą doskonale zasłaniać okna podczas długich nocy. Nie myślmy by w tym przypadku wybrać materiał o sporej odporności na wilgoć.

Jeśli pragniemy uzyskać styl prowansalski tylko przez zmianę dodatków, jest to możliwe. Fronty mebli możemy zakleić nową okleiną – zyskamy wtedy efekt taki, jakbyśmy je całkowicie wymienili. Styl prowansalski lubi wszelkiego rodzaju bibeloty – zainwestujmy więc w ceramiczne drobiazgi – misę na owoce, kubki, solniczki i pieprzniczki. Na parapecie fajnie wyglądać będą zioła w doniczkach, lawenda czy wrzosy.