Oświetlenie w salonie, powinno wywoływać w nas dobre samopoczucie

lampa w salonie
Od oświetlenia oczekujemy magi ponieważ światło ma niezwykłą siłę tworzenia przestrzeni. Blask – krótkotrwałe, ale bardzo ważne tworzywo kompozycyjne, trzeba przemyśleć na etapie aranżowania pomieszczeń. Projektując oświetlenie do salonu trzeba podjąć decyzję, jakiej rangi zadania chcemy mu powierzyć.

Oświetlenie w aranżacji wnętrz
Autor: jseliger2
Źródło: http://www.flickr.com

W tej materii powściągliwość nie popłaca. Nie powinniśmy redukować projektu oświetlenia do jednego punktu. W łazience bowiem spędzamy przeciętnie od 1 do 2 godzin dziennie. A ponadto światło w łazience pełni nie tylko rolę ergonomiczną, tworzy również atmosferę sprzyjającą wyciszeniu.

Zamiast dominujących, modnych do niedawna plafonierów, do wyboru jest obecnie duża ilość rozmaitych lamp. Współczesne kinkiety czy przebogato ozdobione żyrandole, nie są już zarezerwowane jedynie do pokoi. Wszystko dlatego bo, współczesna łazienka to zazwyczaj pokój kąpielowy, w której tworzymy namiastkę salonu SPA. Do wykreowania przecudownej gry świateł, dobrze jest zainstalować parę punktów świetlnych. Oświetlenie ogólne – górne lub boczne, zainstalowane solo, na oko zmniejsza wnętrze.

Jeżeli poszukujesz pokrewnych materiałów na prezentowany wątek, to bez wahania zobacz to unikalne źródło (https://www.kanownik.pl/) – ono również okaże się dla Ciebie wartościowe.

Mocne górne światło, to w łazience rzecz nieodzowna. Mocne górne światło umożliwi codzienne zabiegi pielęgnacyjne a w jego funkcji najlepiej sprawdzi się wielopunktowy system oświetlenia halogenowego, zamontowany w suficie.

oświetlenie łazienki
Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki regularnie rozmieszczonym lampkom halogenowym, nie będzie w łazience obszarów niedoświetlonych ani głębokich cieni. Górne halogeny warto uzupełnić np. kinkietami. Interesująco będzie wyglądał w łazience, bardzo dekoracyjny żyrandol, z wieloma elementami ozdobnymi – metalowymi, szklanymi lub kryształowymi. Ciekawym rozwiązaniem, może być oprawa oświetleniowa zamontowana na lustrze. Pokój dzienny nabiera powagi dopiero o zmierzchu. Wtedy, blask salonu wysuwa się na pierwszy plan. Spory katalog opraw dostępny w sklepach z oświetleniem, to tysiące przedmiotów od typu, stylu po ich przeznaczenie, produktów, które pozwolą zaspokoić nasze najśmielsze pragnienia.