Ozdobniki na ścianę w domu – oryginalne i modne

dekoracja ścienna
Jeżeli wydaje ci się, iż obraz to wyłączny dobry model ozdób ścian, który czyni, że środek nabiera mistrzowskiego, a zarazem śmiałego temperamentu, jesteś w błędzie. Teraz nadciąga pora obrazów drukowanych na płótnie w roli podstawowej ozdób wnętrz. Ultranowoczesne, industrialne aranżacje, lub też na odwrót, wspaniałe, luksusowe wnętrza zyskają wiele, kiedy upiększy się je obrazami drukowanymi na płótnie w fantazyjne wielorakie desenie.

Tapeta
Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Zawieszenie na ścianie obrazu drukowanego na płótnie, to wspaniały fortel na to, by przedłożyć do ozdób danego wnętrza szczegół osobistych zainteresowań. Prócz tego, przy pomocy takiego typu ozdób ścian, zdołasz na przykład nadać stonowanemu wnętrzu wyszukanego charakteru, czy też złagodzić krzykliwą aranżację.

Wbrew pozorom, obraz (obrazy Picassa na sprzedaż) drukowany na płótnie, na ścianie nie powinien dorównywać obrazkowi prezentującego komiksowego junaka. Dzięki temu, takiego gatunku zdobienie ściany potwierdza się w każdym kierunku aranżacji. Nowoczesne, industrialne aranżacje, czy także klasyczne, eleganckie wnętrza zyskają sporo, kiedy udekoruje się je obrazami drukowanymi na płótnie w abstrakcyjne, lub geometryczne wzory, ewentualnie dorobkami poważanych na całym świecie artystów z polskiej szkoły plakatu. Nowoczesne plakaty kinematograficzne pasują właściwie do jakiejkolwiek stylistyki.

Poetyczne aranżacje, bądź wnętrza w stylu glamour, stanowią idealne tło dla obrazów drukowanych na płótnie stylizowanych na plakaty z lat dwudziestych, czy imitujących stare ryciny lub grafiki. Obraz drukowany na płótnie szczególnie winien wypełniać miejsce, być uzupełnieniem zwartym stylistycznie z pozostałością wnętrza, bądź detalem kontrastowym. Jeśli w twoim salonie rządzą głębokie kolory, zdecyduj się na jednobarwny obraz, na przykład z typografią. Z kolei minimalistyczne wnętrze, warto przełamać ostrymi wzorami i odcieniami. Jeden, albo dwa obrazy drukowane na płótnie w pomieszczeniu starczą w zupełności, jednak jeżeli gra w tobie artystyczna dusza, możesz wykleić obrazami kompletną ścianę. Więcej na temat dekoracji ściennych znajdziesz pod tym linkiem: