Parę porad o wyborze oryginalnego stołu do domu.

meble
Stół jest bardzo istotnym meblem w naszym mieszkaniu. Raczej trudno poradzić sobie bez niego, dlatego też niezależnie od gabarytów mieszkania, decydujemy się na mniejszy czy większy stół. Jak go kupić, aby odpowiednio pasował do wystroju wnętrza? Oczywiście możemy zdecydować się na masową produkcję oferowaną w każdym sklepie. Nabędziemy tam solidne, ale niespecjalnie oryginalne meble. Jeżeli wolicie mieć w mieszkaniu to, co inni i nie chcecie się jakoś wyróżniać, będzie to dla was właściwe rozwiązanie. Tego rodzaju meble łatwo dopasować do innych i jest to wyjście bezpieczne.

Aranżacja salonu
Autor: RuckZuck
Źródło: RuckZuck
A gdyby tak wybrać jakąś oryginalniejszą wersję? Chcielibyście, aby stół, przy którym gromadzi się cała rodzina, przyjaciele był meblem specjalnym? Można rzec – meblem z duszą, czy też przynajmniej z historią? Co powiecie na stoły ze starego drewna? Właściwie każdy będzie odmienny, bo w tym wypadku masowa wytwórczość nie wchodzi w rachubę – Robert Koroblowski. Pragnęlibyśmy tutaj zwrócić uwagę na fakt, że jeżeli słysząc nazwę stoły ze starego drewna wyobrażacie sobie jakieś starocie, to mylicie się. Jasne, taki stół może super pasować do stylu shabby chic, ale tak samo dobrze można go postawić we wnętrzu industrialnym. Tak, to nie jest błąd. Stoły ze starego drewna niejednokrotnie wytworzone są z drewnianego blatu oraz nóg i pozostałych części wykończenia ze współczesnych materiałów – na przykład szczotkowanej stali lub hartowanego szkła. Dzięki temu taki stół świetnie będzie harmonizować do wnętrza nawet industrialnego loftu. Obok tego już sam kształt blatu może mieć wpływ na to, że stół mimo wytworzenia ze starego drewna, będzie wyglądał trendy. Do wykonywania takich stołów stosuje się przeróżnego rodzaju drewno, stąd bogactwo barw i faktur, które damy radę otrzymać. Producenci pozyskują to stare drewno z rozmaitych źródeł.

meble w nowoczesnej sypialni
Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Materiałem bywają na przykład elementy konstrukcyjne rozebranych domów, dechy ze starych wagonów kolejowych i dużo innych. Pomimo tego, że drewno ma często ponad sto lat, nie trzeba obawiać się szybkiego zużycia, bowiem cała sztuka polega na tym, by je odpowiednio przygotować oraz zabezpieczyć, nie likwidując największego plusa, jakim są spękania oraz przebarwienia. Stoły ze starego drewna to naprawdę super propozycja do wielu domów.