Parę zdań o salonie

szklana ława
W salonie, będącym miejscem odpoczynku i spotkań z najbliższymi, harmonia jest absolutnie konieczna. Z tej przyczyny, decydując się na meble do salonu, stawiajmy na komfort i funkcjonalność.

pokój
Autor: FM Gawin
Źródło: FM Gawin
Anglicy mówią o niej „milczący kelner”. Fakt, zamiast gadać sprawował swą funkcję przez trzy zmiany. I tak właśnie jest z ławą. Niełatwo się obyć bez tego dyskretnego pomocnika. Jeszcze trudniej dopasować do charakteru salonu. A jest z czego wybierać. Bogactwo wzorów i kształtów może przyprawić o zawrót głowy. Idąc z duchem czasu, projektanci wybierają szkło. Albowiem szklana ława w modnie zaaranżowanym salonie będzie prezentowała się imponująco. Nada wnętrzu lekkości i sprawi, że pokój nabierze „oddechu”.

Ekscytujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, wcześniejsza strona (http://www.da-bud.pl/galeria/kabiny-i-parawany-prysznicowe/) też stanowi godne uwagi źródło informacji, które nawiązuje do omawianej tematyki.

Zwolenników klasyki, powinny usatysfakcjonować ławy drewniane. Ponadczasowe, i równie eleganckie, jak szklane.

Często mamy problem z ulokowaniem kanapy. Często w naszych salonach wciąż stoi w niewłaściwym miejscu – przeważnie pod ścianą i to w dodatku w samotności. Czas na odmianę. Po pierwsze, zmieńmy jej miejsce – jeżeli możemy sobie na to pozwolić, przestawmy kanapę na tle okna lub w takim miejscu, w którym możemy obserwować resztę mieszkania. Obecnie sofa to mebel, który dobrze wygląda z każdej strony (więcej produktów).

Pamiętajmy też, że sama sofa nie „zbuduje” klimatu na jakim nam zależy, idealnie czuje się w towarzystwienp. dwóch ogromnych kwiatów ustawionych po bokach czy designerskiej lampy. Nie zapominajmy też o poduszkach! Wieńczą nasze dzieło.

pokój
Autor: FM Gawin
Źródło: FM Gawin

Dzisiejsze meble do pokoju dziennego mogą być bardzo duże i wygodne (szczegóły). Projektanci sof mają pole do popisu: prościej tu zaprojektować kolejne udogodnienia, albowiem duży mebel więcej zmieści.. Na takim już nie tylko usiądziemy, ale i komfortowo się wyśpimy.

Bardzo ważną sprawą w salonie jest również oświetlenie. W salonie przebywamy dosyć często, toteż pomieszczenie to wymaga większego skupienia z naszej strony. Idealnie sprawdzą się kinkiety (zobacz kinkiety ogrodowe) – po jednym z każdej strony komody czy okna. Tak urządzony salon przyniesie nam wielkie zadowolenie i miło spędzone chwile w gronie najbliższych.