Podstawowe zasady, których trzeba pilnować przy urządzaniu niewielkiej łazienki.

łazienka
Łazienka jest dla wielu najważniejszym pomieszczeniem w domu albo mieszkaniu, jest również jednym z trudniejszych i kosztowniejszych do urządzenia. Szczególnie jeśli ma niedużą powierzchnię, co tak naprawdę jest spotykane dość często w wielu starszych blokach, a nawet obecnie projektowanych i budowanych lokalach. Praktyczne urządzenie takiej niedużej łazienki w taki sposób, aby była ona w pełni funkcjonalna, a jednocześnie elegancja może być sporym wyzwaniem.

elegancka łazienka
Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli ktoś będzie się czuł na siłach, to może skorzystać ze wsparcia architekta wnętrze, z reguły osoby takie mają dużą wiedzę i interesujące pomysły, dzięki czemu można się spodziewać faktycznie dobrego wykorzystania powierzchni, jaka jest w łazience. Można również samodzielnie się zabrać za to, przecież jeśli się trochę do tego przygotuje i będą trzymane pewne zasady, to aranżacje małych łazienek nie powinny stanowić aż tak wielkiego wyzwania. Rzecz jasna trzeba się przy tym liczyć z tym, że będzie trzeba przeznaczyć na to sporo czasu, głównie na szukanie odpowiedniego wyposażenia. Współcześnie propozycja firm produkujących wyposażenie do łazienek jest tak obszerna, że przy odrobinie chęci bez żadnego problemu da się niemal wszystko znaleźć. A przy niewielkich pomieszczeniach ma to o tyle znaczenie, że niekiedy jest wręcz konieczne poszukiwanie nietypowych pomysłów, które akurat w małym pomieszczeniu będą się sprawdzać. Doskonałym przykładem są tutaj umywalki, jakie standardowo są głębokie i sporo odstają od ściany.

inspiracje.lazienkaplus.pl/biale-lazienki
Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com

Są jednak modele znacznie mniejsze, które w połączeniu z niedużą baterią mają pełną funkcjonalność, a równocześnie zupełnie nie będą przeszkadzać w codziennym używaniu pomieszczenia. W czasie urządzania niewielkiej łazienki niezwykle istotną rolę odgrywa także kształt i kolorystyka płytek. Kolory ciemne powodują, że pomieszczenie wydaje się mniejsze, dlatego też w niedużych mieszkaniach dużo częściej można spotkać białe łazienki lub w innych jasnych kolorach, niż na przykład granatowe czy ciemnozielone. Warto także zwrócić uwagę na rozmiar płytek, wybranie za dużych także może nie najlepiej wyglądać.