Pomysły na niecodzienne stosowanie fototapet w aranżacji mieszkania

dekoracje ścienne
Dekorowanie wnętrz to problematyczna sprawa, którą często opłaca się przekazać do rozwikłania aranżatorowi. Jeżeli jednak mamy ochotę sami nadać jakiemuś miejscu wyrazistości to powinniśmy rozejrzeć się nad odpowiednim rozwiązaniem – zdecydować, czy chcemy malowanie ścian, klejenie tapety, czy może klejenie fototapety?

dekoracje ścienne
Autor: Demural
Źródło: Demural
Ta ostatnia forma daje najszersze pole manewru, sposób na oryginalność w każdym calu i jest względnie tania, jak na innowacyjne i designerskie wyjście.

Z pomocą dobrej fototapety da się odprawić czary – zastosować iluzję tego, że mieszkanie jest większe, wyższe, szersze lub zwyczajnie bardziej pomysłowe. Dobranie ciekawego wzoru fototapety na wymiar – dopasowane fototapety, wpływa także na samopoczucie. Dekorowanie pomieszczeń z wykorzystaniem takiej opcji jest tym samym idealnym rozwiązaniem dla odważnych osób, które planują ożywić wnętrze własnego domu. Co najważniejsze fototapety nie są już tak wysokobudżetowe, jak były jeszcze jakiś czas temu. Dzisiaj za drobne pieniądze mamy możliwość kupić fototapety na wymiar, które bezbłędnie wtopią się w nasze wnętrze. Aktualnie mamy też takie możliwości produkcji, poprzez które fototapeta staje się produktem w pełni eko , a jednocześnie nie zagrażającym zdrowiu. Z tego względu można ozdabiać fotografiami także pomieszczenia dziecięce. Dzięki realistycznemu odzwierciedlaniu rzeczywistości na wydrukach wielkoformatowych, możemy przenieść się w całkowicie inne miejsce.

salon
Autor: Demural
Źródło: http://demural.pl
Fototapety na wymiar wykonywane są tak, żeby spełniać swoje zadania np. zdjęcia z poprzecznymi pasami optycznie poszerzą wnętrze, a te, na których ułożenie pasów będzie w pionie, dadzą wrażenie, że pomieszczenie jest wyższe. Idealnie dopasowana fototapeta doda świeżego wyrazu nawet znacznie małemu mieszkaniu. Ściany w kuchni oklejone kolorowymi kwiecistymi obrazami lub fototapetą w tematyce jedzenia świetnie odwzoruje serce tego miejsca. W sypialni warto zaszaleć, naklejając za wezgłowiem łóżka fototapetę w zebrę, która idealnie uatrakcyjni sypialnię udekorowaną na czarno-biało, lub dorodne krwiste tulipany, które nadadzą temu miejscu pazura. Dzięki fototapecie da się przemienić dziecięcy pokój w bajkową krainę, jeśli tylko wyłożymy pieniądze na wielkoformatowy druk w smoki, postacie z kreskówek lub zabawkowe zwierzątka.

Jeżeli masz ochotę uzyskać więcej informacji na omawiany wątek, to znajdziesz je z pewnością po przejściu na stronę www (https://sensive.pl/), gdzie są one bardzo dokładnie opisane.

Fototapety na wymiar to też sprawdzony sposób na personalizację każdego biura, z powodzeniem wykorzystuje się je także w dekorowaniu klubów lub restauracji.