Posiadacze sporych ogrodów na pewno marzą o tym, żeby zbudować swój prywatny basen

basen
Jeżeli mamy spory dom z ogrodem, to na pewno zaplanowaliśmy obejście wokół domu w najmniejszych szczegółach. Na pewno pojawiło się miejsce na grilla i pewnie również na basen.
Postawienie niewielkiego basenu, który służyłby wyłącznie naszym osobistym celom, nie wydaje się być zbytnio drogie.

basen
Autor: isox4
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapeta dla dzieci od Demur.pl
Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl
gust
Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
Kłopot jest jednak w tym, że w naszym kraju przez dużą część roku bywa zbyt zimno na to, aby w nim pływać. Z tego powodu niektórzy zamierzają przeznaczyć na to więcej i wybudować basen podgrzewany z zadaszeniem. To już jest wówczas objaw luksusu, ponieważ będzie można pływać również zimą. koszty budowy uzależnione będą także od wymiarów basenu. Dobrze byłoby, by projekt basenu wykonała dla nas profesjonalna firma. Mają oni doświadczenie w działce podłączania rur oraz innych maszyn – przykładowo: pompy. Menadżer przedsiębiorstwa przedyskutuje z nami wszelkie kwestie. Zapewne zapyta czy mamy ochotę, żeby basen miał podgrzewaną wodę. Jeżeli będziemy mieli takie marzenie, to mamy prawo potwierdzić, że chcemy, aby ściany basenu były przeszklone. Będziemy wtedy mogli obserwować z wody wschody oraz zachody słońca. Jeżeli pójdziemy jeszcze o krok dalej, to możemy zażyczyć sobie przeszklony dach. Wtedy będziemy mogli pływać nawet nocą i patrzyć na gwiazdy. W tym celu firma na pewno poradzi nam, by zainwestować w oświetlenie basenu od środka.

Woda będzie wyglądała magicznie, a pływanie stanie się czystym relaksem. Będzie tam tak romantycznie, że na randki z żoną będziemy umawiać się na swym basenie, a nie w restauracji w centrum.