Przyjazne środowisku ogrzewanie

prysznic
Ekologiczne ogrzewanie staje się nieodzownością. Nie wystarczy dziś już montowanie specjalistycznych filtrów w wielkich fabrykach przemysłowych. Przykładem mogą być tu miasta Śląska, w których w gospodarstwach domowych przeważnie ogrzewa się węglem, co powoduje iż ciągle rośnie skażenie atmosfery.

prysznic
Autor: Sanitec KOŁO
Przy znacznej ilości domostw oraz wystąpieniu określonych warunków pogodowych powstaje smog.

Żywo pasjonuje Cię poruszana w tym miejscu tematyka? Jeśli tak, to dodatkowo kliknij ten link i zdobądź cenne info (www.sensive.pl/categories/materace-na-wymiar/).

Można walczyć z nim na przeróżne sposoby (o jednym z nich wspomniałem wcześniej). Jednak również na własną rękę możemy próbować temu zaradzić.
Są 2 możliwości wyjścia z problemu, jedna – tuszująca problem, druga faktycznie go rozwiązująca. Pierwszą jest zakup odpowiedniego filtra. Niestety takowe podejście w niczym nie pomaga na szerszą skalę. Kolejne rozwiązanie jest lepsze z punktu widzenia całościowego. Tym rozwiązaniem będzie montaż w ogródku przydomowej instalacji gazowej. Takowe instalacje uznawane są za bardziej ekologiczne aniżeli klasyczne systemy ogrzewania.
Sam zasobnik na gaz jednak nie starczy by w naszym domu zapanował tropikalny skwar podczas gdy na zewnątrz króluje arktyczny chłód. Jedną z istotniejszych niezbędnych części takowej instalacji jest kocioł gazowy, narzędzie umożliwiające wypalanie gazu oraz podgrzanie wody w grzejnikach a także w domowych kranach (zobacz tutaj). Współczesne kotły gazowe wyekwipowane są w komputerowe sterowniki zawiadujące przebiegiem spalania gazu, dozowaniem paliwa, a także pracą pompy dystrybuującej ogrzaną wodę po mieszkaniu.

sprawdź dodatkowe informacje
Autor: DLH Poland
Źródło: DLH Poland
Przeprowadzając w budynku prace modernizacyjne warto też zarazem zastanowić się czy nie jest wskazana wymiana na przykład wiekowej wanny na nowy, o wiele bardziej ekonomiczny prysznic co jest także działaniem sprzyjającym ochronie przyrody. Być może przydałoby się zainstalować nowe baterie łazienkowe za tzw. jednym bałaganem ? Dzisiejsze baterie łazienkowe poprzez zastosowanie mieszalnika w dużo krótszym czasie pozwalają pozyskać właściwą temperaturę wody dzięki czemu możemy zaoszczędzić znaczną jej ilość.
Na zakończenie chciałbym zwrócić uwagę iż gros samorządów dzięki środkom z kasy centralnej jak też europejskiej, często oferuje dofinansowania do tego typu ekologicznych inwestycji z czego warto skorzystać.