Rolety „dzień-noc” – dekoracja okien i skuteczne osłony przeciwsłoneczne

rolety okienne
Rolety dzień-noc pełnią dwie znaczące funkcje. Po pierwsze są one idealną dekoracją w domu bądź mieszkaniu, natomiast po drugie doskonale sprawdzają się w roli osłon przeciwsłonecznych. Rolety dostępne są dzisiaj w rozmaitych wzorach i odcieniach, dzięki temu możemy dostosować odpowiednie do aranżacji domu czy też mieszkania.

Roleta
Autor: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Przedstawiają się gustownie, modnie i stylowo. Sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru oraz niepowtarzalnego designu. Nie można odmówić im także praktyczności. Ich kluczową zaletą jest to, że cudownie odbijają światło słoneczne. Dzięki temu nawet w znojne dni w domu albo mieszkaniu jest sporo chłodniej. Ochraniają przed słońcem i szkodliwym promieniowaniem. To samo można stwierdzić o innych osłonach przeciwsłonecznych – żaluzjach lub roletach klasycznych. Czym więc odróżniają się rolety dzień-noc od innych typów osłon okiennych? Najlepiej zobaczyć przykłady rolet Fivaro.

Rolety dzień-noc można wykorzystywać w dwojaki sposób, bowiem umożliwiają one szczegółowe lub tylko częściowe zaciemnienie pomieszczenia. Możemy więc w pojedynkę zdecydować czy potrzebujemy całkowicie zaciemnić wnętrze domu/mieszkania czy zależy nam na subtelnym świetle wpadającym przez rolety. Jest to nowomodny i niezmiernie oryginalny system rolet, i właśnie z tej przyczyny cieszy się on tak okazałym zaintrygowaniem. W roletach tych decydującą rolę odgrywa zastosowana tkanina, która składa się z naprzemiennych pasów – przeziernych oraz blokujących światło. Rolety te posiadają różnorodne wymiary, odcienie, a także systemy montażu. Śmiało wolno rzec, że przynależą do jednych z bardziej popularnych systemów osłon przeciwsłonecznych. Ponadto pasują do każdego wnętrza, nadając mu stylu oraz nieszablonowości.

O ile zależy Ci na ciekawej dekoracji, która jednocześnie okaże się przydatna i funkcjonalna, to wybierz rolety dzień-noc. Ewidentnie wspaniale sprawdzą się one także w Twoim domu czy mieszkaniu. Poznaj się z rozległą i fascynującą ofertą firm, które zajmują się sprzedażą osłon okiennych. Większość renomowanych i profesjonalnych sklepów w swoim asortymencie ma rolety dzień-noc, toteż nie będziesz mieć kłopotu z ich sprawunkiem.