Tani sposób na zmianę aranżacji wnętrza kuchni – kilka praktycznych wskazówek

Paleta barw
Od aranżacji wnętrz wynajmuje się specjalistów, obdarzonych intuicją tworzenia estetycznego i praktycznego zagospodarowania wnętrza kuchni, łazienki, salonu, czy hali przemysłowej. Prawda jest jednak taka, że do „radykalnej” zmiany wystarczy trochę gustu z wizją wykończenia i sami przygotujemy jedyny w swoim rodzaju projekt wnętrza.

Meble z europalet
Autor: cdn.designrulz.com
Źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl
Czasami do pożądanej zmiany „klimatu” pokoju wystarcza … po prostu przestawienie mebli i pomalowanie ścian. Jeśli nie próbowaliście tych obu czynności naraz, koniecznie je wykonajcie i porównajcie rezultat. Rzecz jasna decyzja o przesunięciu mebli i zmiany koloru ścian musi być stosownie przemyślana – barwy dobrane, a meble umiejscowione w ten sposób by nie przeszkadzały a jednocześnie dawały jak najwięcej przestrzeni użytkowej.

W kuchniach estetycznie przedstawiają się kompozycje białego (zwykle sprzęty jak lodówka, kuchenka, czajnik) i odmian jasnego seledynu, beżu czy błękitu. Chodzimy zazwyczaj na płytkach, co oznacza jednokolorowość również na ścianach, jeśli – na wzór trochę łazienkowy – postawimy w kuchni na terakotę. Na tle białego, ale i każdego innego koloru ładnie wyglądać będzie tapeta. Dodaje ona życia pomieszczeniu, niekoniecznie przy tym musi kojarzyć się z samą tylko kuchnią czy jedzeniem.

Sypialnia? Aranżacja miejsc noclegowych to w pierwszym rzędzie stworzenie kompozycji kolorów sypialnianych mebli, szafek nocnych i łóżka. To pomieszczenie ma przede wszystkim wyciszać po trudach codziennej pracy. Zwykle uderzamy w kolory uciekające w fiolet, czy niebieski. Oczywiście w jaśniejszych odcieniach. Szafki nocne, nie tylko takie jak w hotelach, lokowane są obok łóżek. Aury pomieszczeniu doda także ozdoba naścienna – dzieło sztuki lub inna pamiątka wisząca, lub oryginalne meble, np. z europalet – wnetrza-ze-smakiem.pl/meble-europalet-hit-kit/.

Jak do tego w miarę oszczędnie przemeblować łazienkę? Nie wchodząc w odcienie i gusty – o nich się nie dyskutuje – prostym, lecz bardzo ciekawym sposobem okaże się postawienie na jeden kolor zasłony, chodniczka i ręczników. Do tego nowa, poprawiona ramka wokół lustra, najlepiej w kolejnych kolorach do kompletu. Z rozlokowaniem sprzętów sprawa jest łatwa. W większości łazienek liczy się każdy metr kwadratowy, co sprawia, że wszystkie niezbędniki łazienkowe mamy w zwyczaju upychać niż estetycznie rozlokowywać.