Upinanie zasłon oraz firanek

firany
Piękne upięcie zasłon z pewnością uwydatni zaaranżowanie okna. Oczywistością jest, że by ozdabiane przez nas zasłonami lub firanami pomieszczenie było aranżacyjnie spójne, dobieramy materiały, które dobrane będą stylistycznie do pozostałego wystroju mieszkania. Dodatkowo, ażeby dekoracja wnęk okiennych zyskała na efektowności, gros z nas stawia na upięcie zasłon dopasowanymi do nich sznurami z frędzlami.

Jednak nie jest to jedyne podejście. Zasłony warto upinać dodatkowo za pomocą rozlicznych innych przedmiotów, których obecność sprawi, że aranżacja okien będzie jedyna w swoim rodzaju.

firanki w sypialni
Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com

Sznury z frędzlami, dopasowane kolorystycznie wstążki, metalowe kółka – oto zazwyczaj wybierane przez nas fragmenty aranży wnęk okiennych. Jeżeli jednak nie jesteś entuzjastą typowych forteli w dekoracji wnęk okiennych, rozejrzyj się naokoło siebie, a na pewno wyszukasz kilka obiektów, jakimi w niebanalny sposób upniesz własne firanki. Oto kilka podpowiedzi.

Najlepiej nadadzą się do tego zadania obiekty o obrysie obręczy jak też długie elementy, jakie zdołamy związać wokół zasłony. Kapitalnym projektem może być więc upięcie firany więcej na stronie do sypialni ( nasza witryna) przykładowo za pomocą takich dodatków odzieżowych jak biżuteria (łańcuszki, szerokie bransolety, apaszki bądź paski). Możesz również postawić na znalezione w domowym przyborniku koronkowe przepaski.

firany w sypialni
Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy preferujesz trochę mniej ozdobne rozwiązania, zastanów się nad użyciem grubej linki z lnu czy ciężkiej, klamry z drewna. Można także obudzić w sobie artystyczną duszę i stworzyć własną dekorację, zszywając lub spinając ze sobą dowolne fragmenty. Olbrzymia ilość rzeczy w naszych domach nadaje się do spożytkowania w wyszukanej aranżacji wnęk okiennych, wystarczy uwolnić wyobraźnię.

Zapewne nikt nie wyobraża sobie własnej sypialni bez firany czy zasłonki. Kojarzymy to pomieszczenie jako miejsce ciszy i relaksu. Firany do sypialni to nie wyłącznie fragment dekoracji wnętrza, ale także praktyczna osłona przed światem z zewnątrz a także oczami wścibskich sąsiadek. Delikatne firanki zdobione koronką idealnie nadają się do sypialni stwarzając romantyczny nastrój. Znakomite tkaniny oraz fasony w najnowocześniejszych stylach sprawiają, iż każdy znajdzie pośród firanek coś do swojego mieszkanka.