Urządzamy mieszkanie, czyli jakie dodatki mieć na uwadze, kiedy postanawiamy zmienić wygląd wnętrza

stolik
Wygląd naszego domu ma duży wpływ na codzienny humor. Zdecydowanie lepiej czujemy się w ładnie urządzonych, posprzątanych wnętrzach, niż zagraconych i brudnych pokojach. Z tej przyczyny staramy się tak uszykować każdy pokój, aby spędzanie w nim czasu było przyjemne, a nie męczące. W aranżacji znaczące są dodatki, więc nie można odkładać ich na dalszy plan, a przeciwnie – powinniśmy specjalnie wybrać się po nie do sklepu, by zagwarantować pomieszczeniom charakter.

Dodatki mogą być uniwersalne, ale można też wyróżnić dodatki specjalnie zakupowane na konkretną okazję, m.in. stroiki świąteczne, które stawiamy na szafce lub komodzie, kiedy nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Nie mogą być przesadne – za każdym razem ceni się minimalizm, toteż wystarczy kilka bombek, wstążek lub świeca postawiona na środku. Im mniej, tym lepiej, w szczególności, iż w pokoju na pewno także będzie stać choinka. Stroiki mogą być żywe albo sztuczne – te pierwsze powinniśmy kupić albo wykonać na dzień czy dwa przed Bożym Narodzeniem, w innym razie mogą nie przetrwać do końca Świąt.
kieliszki
Autor: BodaNova
Źródło: BodaNova

Jeżeli akurat nie zbliża się ani Boże Narodzenie, ani Wielkanoc, można zadbać o inne ozdoby, na przykład kieliszki na świece, które mogą stać na naszym stoliku. Kiedy będziemy chcieli stworzyć romantyczny nastrój, starczy je zapalić. Świeczki w kieliszkach można też postawić w łazience, wykorzystując do tego celu szafki łazienkowe stojące. Nie zapomnijmy jedynie ich zgasić, gdy skończymy kąpiel, gdyż mało trzeba, aby doszło do nieszczęścia. W kuchni z kolei ozdobą mogą być także gadżety kuchenne – sprawdź, jak stroik sprawdzi się w twoim wnętrzu, np. solniczki i pieprzniczki, które za każdym razem powinny stać na stole, byśmy mogli przyprawić dania. Garnki lub sitka pewnie nie będą przyciągać uwagi, lecz ładne kubki, dzbanek na wodę lub czajniczek na herbatę możemy nabyć w bardziej eleganckim stylu, dzięki temu nasza kuchnia wiele na tym zyska.

Nie trzeba zachodu, by ładnie i z pomysłem urządzać wnętrza. Jeśli zadbamy o dodatki już na początku aranżowania naszego gniazdka, nie powinniśmy mieć trudności ze znalezieniem odpowiednich dekoracji – kup kieliszki do domu , jakie w dodatku mogą być również funkcjonalne.