W jaki sposób wybrać najlepsze łóżko dziecięce, podstawowe zasady przy wyborze.

Różowe akcenty we wnętrzach
W łóżku człowiek spędza ogromną część życia, szczególnie w wieku dziecięcym, z tego też powodu bardzo duże ma jego jakość. Już w przypadku niemowlaków jest zalecane, żeby łóżko miało dobry materac, tu bardzo dobrze sprawdzają się tradycyjne pianki z włóknem z kokosa. Kokos zapewnia twardość oraz sprężystość, a jednocześnie jest przewiewny, dzięki czemu bardzo zdrowo i wygodnie się na nim śpi. Materace tego typu używane są do wieku maksymalnie trzech lat a potem trzeba pomyśleć o wymianie łóżka.

Eleganckie narzuty
Autor: Antilo
Źródło: Antilo

Część rodziców już wtedy kupuje pełnowymiarowy mebel, z którego dziecko korzystało będzie przez kolejne lata. Inni z kolei wolą zakupić coś w standardowym rozmiarze, lecz w wersji dziecięcej, czyli w fantazyjnych kolorach i kształtach. Tego typu łóżka z szufladami są doskonałym rozwiązaniem i rewelacyjnie wyglądają, lecz należy się przy nich liczyć z tym, że po paru latach konieczna być może wymiany . Sześciolatkowi Kubuś Puchatek na pewno bardzo się spodoba, ale w wieku dwunastu lat młody człowiek może mieć dużo oporów, aby na takim spać.

Czy ta tematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę sofa z funkcją spania, która dotyczy omawianej sprawy, zatem niewątpliwie także Cię zaintryguje!

W niejednym domu kłopotem jest ilość miejsca, jeżeli przykładowo w pokoju na stałe będzie mieszkać dwoje dzieci, to w takim przypadku świetnym wyjściem są łóżka piętrowe dla młodzieży . Dzięki temu, że miejsca do spania są jedno nad drugim, to znacznie oszczędza się na powierzchni w pokoju, jaką da się dużo ciekawiej wykorzystać. Podczas wyboru dziecięcych łóżek należy pamiętać o jednej niezwykle ważnej rzeczy, którą jest zabezpieczenie.

Łóżko piętrowe do pokoju dziecka
Autor: Pinio
Źródło: Pinio

Przy maluchach łóżeczko musi być stabilne i wykonane z materiałów nie zawierających szkodliwych związków, ważne jest także zadbanie o właściwy materac. Jeśli chodzi o łóżka dla starszych dzieci należy zwrócić uwagę na ostrzejsze krawędzie, jeżeli tylko będzie taka możliwość to trzeba ich unikać. Można się również przyglądnąć wersjom piętrowym łóżek, jeśli się takie zamierza kupić, tu z kolei bardzo duże znaczenie będzie miała drabinka, po której się wchodzi na górę a także odpowiednie zabezpieczenia przed możliwością wypadnięcia z łóżka .