Tag Archive: Wnętrza

Wnętrza

Tworzymy w domu powierzchnię pracy

biurko
Nasze mieszkanie kojarzy nam się z miejscem należytego relaksu po ośmiogodzinnym dniu pracy. To prawidłowe skojarzenie. Wielu ludzi to właśnie do własnego ukochanego domku pędzi przez całe miasto. To miejsce jest synonimem relaksu. To tutaj nabieramy sił witalnych i ładujemy akumulatory energii na kolejny dzień pracy. Stąd też próbujemy tak urządzać dom, aby stał się maksymalnie wygodny. Ale nie dla każdego mieszkanie to jedynie miejsce wypoczynku. Są ludzie, którzy zajmują się pracą we własnych domach. Wówczas, mieszkanie może być równocześnie miejscem pracy oraz odpoczynku. I to należy brać w takich wypadkach pod rozwagę, urządzając dom.

Wybieramy piękne schody wewnętrzne do stylistyki aranżacji

budynek energooszczędny Libeskind Villa
Schody to niezwykle ważny element wnętrz. Dzięki nim można wejść na inne poziomy. Nierzadko spotyka się ten element na klatkach schodowych w kamienicach, w których mieści się duża liczba oddzielnych mieszkań. Wówczas takie schody są dostępne dla każdego i korzystają z nich wszyscy mieszkańcy. Z tego powodu powinny być możliwie solidne i wytrzymałe.

Fototapety w aranżacji wnętrz – czy warto? Sprawdź najnowsze propozycje aranżacji oraz dekoracji wnętrza każdego domu

fototapeta
Jeszcze parę lat temu osoby, jakie posiadały w domu fototapety prędko się ich pozbywały, bo kojarzyły się ze złym gustem i były po prostu niemodne. Dziś moda na fototapety wraca, aczkolwiek nie są one już podobne do tych dekoracji sprzed lat. Są znacznie bardziej eleganckie, pasujące do wnętrz zarówno tradycyjnych jak i współczesnych. Dodatkowo nowoczesne fototapety charakteryzują się niemałą odpornością na uszkodzenia i łatwością użytkowania.

Designerskie sofy brylują na salonach

sofa
Prawie 30 lat temu, mogliśmy usłyszeć w mediach, że odnaleziono dzieło Michała Anioła, Pietę z 1545 roku. Płótno warte 190 milionów funtów znalazł emerytowany amerykański pilot Martin Kober. Przez bardzo długi czas dzieło znajdowało się za…kanapą. Niesamowite, obraz dawno już by się odnalazł, gdyby właściciel domu przeglądał wnętrzarskie gazety lub programy poświęcone projektowaniu wnętrz. Ponieważ to tam już od dawna dowiadujemy się, że ulokowanie kanapy pod ściana jest niemodne. Może gdyby pan Kober zastosował się do tych wskazówek wcześniej dowiedziałby się o swym skarbie?